Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Za architekty Ořechovky a jejich dalšími projekty

Studijní a dokumentační centrum Norbertov (Muzeum hlavního města Prahy)

Komentovaná vycházka 14. 10. 2023 14:00 Průvodkyně: Hedvika Čenková

Zahradní město Ořechovka a jeho širší okolí je přehlídkou prací mnoha architektů. Vycházka se zaměří nejen na realizace architektů na Ořechovce, ale zasadí jejich osobnosti i do kontextu doby, a připomene jejich význam, školení a pražské i mimopražské projekty. Seznámíme se s životem a prací architekta Janáka, Roitha, Hypšmana, ale i Vahaly, Vašty, Mezery a Freiwalda.  

Sraz: tramvajová zastávka Ořechovka 

 

Vstupenku je nutné zakoupit předem na e-shopu muzea nebo v pokladně SDCN. Prodej na místě není možný.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Za architekty Ořechovky a jejich dalšími projekty


Studijní a dokumentační centrum Norbertov (Muzeum hlavního města Prahy)

Komentovaná vycházka 14. 10. 2023 14:00 Průvodkyně: Hedvika Čenková Zahradní město Ořechovka a jeho širší okolí je přehlídkou prací mnoha architektů. Vycházka se zaměří nejen na realizace architektů na Ořechovce, ale zasadí jejich osobnosti i do kontextu doby, a připomene jejich význam, školení a pražské i mimopražské projekty. Seznámíme se s životem a prací architekta Janáka, Roitha, Hypšmana, ale i Vahaly, Vašty, Mezery a Freiwalda.   Sraz: tramvajová zastávka Ořechovka    Vstupenku je nutné zakoupit předem na e-shopu muzea nebo v pokladně SDCN. Prodej na místě není možný.  

Přečíst více

Narativní autenticita. Existující příběhy v existujících strukturách


Studijní a dokumentační centrum Norbertov (Muzeum hlavního města Prahy)

18. 10. 2023 17:00 Přednášející: Ing. arch. Michal Krejčík, Ph.D. a Ing. arch. Jiří Krejčík Přáním mnoha architektů může být práce na návrhu, který začíná prázdným papírem, bez jakýchkoliv limitů. Často se však hned na počátku setkáváme s něčím, co má už daný tvar, styl a historii. Z architekta, designéra se tak stává někdo jako kurátor, který vybírá a pozorně analyzuje, co použít nebo co naopak odebrat. Jakým způsobem kombinovat a co přidat, aby výsledek byl smysluplný. Mezi stávající strukturou a nově přidanou energií ve formě nové struktury by měl vzniknout harmonický dialog, synergie. Cílem je zachování kontinuity s tím, co už existuje a plné využití potenciálu místa, předpoklad vzniku mnohovrstevnatého prostředí pro život. Architekti Jiří a Michal Krejčíkovi z královéhradeckého ateliéru ARN STUDIO se na několika svých projektech pokusí představit přístup reagování na historii současným výrazovým jazykem, kde příběh, narativ, hraje důležitou výchozí úlohu. Místo konání: Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.