Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vítejte v říši divů

Mydlářovský dům (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi)

MLK Chrudimi připravilo ve spolupráci se spolkem Genius loci Sudslava z. s. výstavu „Vítejte v říši divů“, která seznamuje s historií ochotnického divadla obce Sudslava.

Obec Sudslava má zajímavou divadelní minulost. Ochotnické divadlo se zde hrálo od roku 1868 až do roku 1948 a do dnešních dnů se dochoval unikátní soubor 90 kusů divadelních kulis uchovávaných v historickém objektu barokní fary. Výstava nabízí 10 velkoformátových panelů vytvořených na základě dochované sbírky kulis z první poloviny 20. století.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Magický svět loutek - stálá expozice


Mydlářovský dům (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi)

Vstupte do Magického světa loutek a nechte se vést od historie k moderně českého loutkářství. Nahlédněte do světa Orientu. Stálá expozice nazvaná Magický svět loutek postupně návštěvníky seznamuje s loutkami kočovných loutkářů, varietními loutkami, rodinnými loutkovými divadly a dekoracemi českých umělců. Nechybí ani Spejbl a Hurvínek, tvorba Jiřího Trnky nebo Josefa Váchala. V zahraniční části expozice jsou k vidění stínové loutky z Indonésie, výběr loutek z Indie, Japonska, Číny nebo Barmy a také vietnamská vodní loutka.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.