Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Bohuslav Woody Vašulka: Mystery of Memory

Hrad Špilberk (Muzeum města Brna)

15. 09. 2016 - 06. 11. 2016

Výstava představí výběr z tvorby brněnského rodáka Bohuslava Woodyho Vašulky, světoznámého průkopníka videoartu žijícího v Santa Fe v Novém Mexiku.

Vedle typických děl se výstava zaměří na Vašulkovy méně známé práce od 60. let po současnost. Budou představeny velkoplošné tisky i klíčové videoprojekce a interaktivní triády z computerstudies. Centrálním bodem výstavy bude jedna z Vašulkových interaktivních multimediálních instalací z monumentálního opusu Brotherhood / Bratrství, na kterém umělec pracoval v 90. letech, kdy spolupracoval s Media-archivem FaVU VUT v Brně.

Vedle uskutečněných souborných výstav, které Vašulkovi připravilo např. Museum of Modern Art v San Franciscu, International Communication Committee v Tokiu nebo Zentrum für Kunst und Medientechnologie v Karlsruhese, se Muzeum města Brna stane další institucí, která ve svém výstavním programu dává taktéž prostor pro umění nových médií. V případě Woodyho Vašulky má tento záměr hned vícero opodstatnění. Výstava jednak představí Vašulkovo dílo fragmentárně zastoupené ve stálé expozici muzea v adekvátní šíři a jednak připomene dílo a myšlení umělce, který vyšel z brněnského prostředí, etabloval se mezi nejvýraznější představitele světového videoartu, s Brnem udržuje kontakty (po revoluci zde položil základy multimediálního výzkumného centra), avšak jehož význam je ze strany domácího publika pořád paradoxně podceňován.

Komentovaná prohlídka výstavy se koná ve čtvrtek 3. 11. 2016 v 16:30 hodin. Výklad povedou její kurátoři Tomáš Ruller a Ilona Víchová.
Sraz účastníků u hlavní pokladny na Špilberku v 16:30 hodin.
Vstupné je stejné jako do výstavy: 60/40 Kč.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.