Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Raduit de Souches

Hrad Špilberk (Muzeum města Brna)

10. 08. 2017

Muzeum města Brna a Spolek přátel Raduita de Souches vás zvou na přednášku francouzského historika Phillipe Martyho o rané fázi života Jeana Louise Raduita de Souches, významného evropského velitele z doby třicetileté války.

Při obraně Brna prokázal Raduit de Souches mimořádné schopnosti. Už v mládí totiž čelil obléhání svého rodného města La Rochelle mezi lety 1627 a 1628. Tehdy použil téměř totožná obranná opatření, jako později v Brně v létě roku 1645. Jeden z největších Brňanů 17. století je pohřben v Brně v kostele sv. Jakuba. Ve Francii jej ale lidé téměř vůbec neznají. Více o Raduitovi de Souches se dozvíte na přednášce na Špilberku, odkud sám kdysi řídil obranu města.

Přednáška nese název Un jeune, face au siege de La Rochelle: La premiere vie de Jean Louis Raduit de Souches 1608-1628 (Mladík čelící obléhání La Rochelle: První život Jeana Louise Raduita de Souches 1608-1628), bude vedena ve francouzštině a překládána do češtiny. Potrvá přibližně 2 hodiny. Profesor Marty obohatí svůj výklad o pestrou ukázku šesti desítek fotografií, plánů, map a dobových dokumentů. Phillipe Marty je odborníkem na osobnost Raduita de Souches, specializuje se na dějiny protestantismu 16. až 18. století. Působí přímo v La Rochelle v Muzeu protestantské historie.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.