Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Dandanah – skleněná stavebnice Bruna Tauta

Muzeum města Ústí nad Labem

Zhmotněním expresionistických vizí berlínského avantgardního sdružení Skleněný řetěz se stala dětská stavebnice, připravovanou sériovou produkci však zastavil krach ústeckého bankovního domu Fitzgerald.

Zhmotněním expresionistických vizí berlínského avantgardního sdružení Skleněný řetěz se stala dětská stavebnice, připravovanou sériovou produkci však zastavil krach ústeckého bankovního domu Fitzgerald. Přednáší Ing. arch. Matěj Páral z Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Anton G


Muzeum města Ústí nad Labem

Koncert ústeckého retro-punkového, částečně tributního uskupení (Anton Günther/WC) reflektujícího zaniklou slávu Sudet a sudetských obcí… Anton Günther  – krušnohorský pěvec narozený v Božím Daru po přestěhování do Prahy tak tesknil po rodné domovině, že začal skládat písně v rodném nářečí. Písně byly tak populární a on tak vynalézavý, že vytvořil první písňové pohlednice a písně pak byly roznášeny poštou po celém světě! Retro-punkové hudební uskupení Anton G, které se snaží předat odkaz Krušnohorského básníka Antona Günthera i současné generaci a reflektuje zaniklou slávu Sudet a sudetských obcí.

Přečíst více

Středohoří a jiné v obrazech a kresbách

03. 07. 2019 - 01. 09. 2019
Muzeum města Ústí nad Labem

Vernisáž výstavy obrazů pana Václava Lepičovského s tématy krajin, městských i interiérových zátiší a portrétů, olejomalby a perokresby. Vernisáž výstavy obrazů pana Václava Lepičovského s tématy krajin, městských i interiérových zátiší a portrétů, olejomalby a perokresby inspirované zejména krásou Českého středohoří, Prahy a francouzské Provence poskytnou krátké ztišení, zvnitřnění, zamyšlení a vytržení ze starostí každodenní rutiny života.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.