Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Divadelní svět J. A. Komenského.

Muzeum města Ústí nad Labem

První přednáška z cyklu J. A. Komenský – nadčasový zdroj inspirace.

Autorka stejnojmenné knihy, komenioložka a odbornice na historii barokního divadla představí Komenského inspirativní aktivity, které prakticky uskutečňovaly heslo „škola hrou“. Přiblíží jeho dramatickou tvorbu v souvislosti s dobovou středoevropskou inscenační praxí bez zjednodušujících soudů a černobílých učebnicových zkratek. Přednášející: PhDr. Markéta Klosová, Ph.D., Filosofický ústav AV ČR, komeniologické oddělení. Přednáška je prvním dílem cyklu J. A. Komenský – nadčasový zdroj inspirace.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Náš miláček


Muzeum města Ústí nad Labem

V rámci výstavy drobného zvířectva, kterou spolupořádáme s Českým svazem chovatelů Ústí nad Labem, budou k vidění kočky, exotické ptactvo, holubi, drobní hlodavci, morčata apod. Vstupné 100/50 Kč Tradiční výstava drobného zvířectva, kterou spolupořádáme s Českým svazem chovatelů Ústí nad Labem.   Na výstavě uvidíte: křečky, morčata, exotické ptactvo, drůbež, králíky, kontaktní expozici terarijních zvířat družstva Arachnopark World, kontaktní expozici papoušků záchranné stanice PadParrots, zvířata chovatelského kroužku Domu dětí a mládeže.    Doprovodný program: 13.00 – 16.00 ukázka včelí pastvy 14.00 – 15.00 ukázka výcviku služebního psa bezplatná chovatelská poradna, umisťovací výstava zvířat z ústeckého útulku, ukázka králičího hopu, přednáška o včelařství

Přečíst více

MY LOMY: pískovcová krajina v rukách lamačů

15. 06. 2023 - 28. 01. 2024
Muzeum města Ústí nad Labem

Výstava poukazuje na fakt, jak hodně je reliéf krajiny Labských pískovců zformován lidskou činností při těžbě stavebního kamene.     Tisíce opuštěných, dnes již zarostlých lomů na stavební či dekorační kámen, železné jámy, stopy po prospekci vápenců či vzácných rud. Výstava poodhaluje pozůstatky intenzivního využívání krajiny Labských pískovců v relativně nedávné minulosti a představí, jak naši předci ovlivnili těžbou kamene skalní reliéf a co překvapivého se po jejich činnosti dochovalo do dnešních dnů. Nechybí ani téma užití zdejšího kamene na významné historické památky, 3D modely a vizualizace, a rovněž hravé prvky pro nejmenší návštěvníky. Projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA.  

Přečíst více

Výstava Hvězdy ústecké opery: Květa Koníčková a Ludmila Škorpilová

05. 09. 2023 - 29. 10. 2023
Muzeum města Ústí nad Labem

Výstava v muzejní kavárně, věnovaná ústeckým operním sólistkám – Květě Koníčkové a Ludmile Škorpilové.   Výstava dobových fotografií z ústeckých inscenací 60. až 90. let 20. století přibližuje uměleckou dráhu dvou osobností, které spoluvytvářely významnou epochu zdejšího kulturního života a vytvořily desítky rolí, jimiž se zapsaly do paměti českých i zahraničních diváků. Fotografie zachycují atmosféru jednotlivých představení a hereckou dimenzi práce obou umělkyň, která se pojila s excelentními pěveckými výkony a prezentací nadčasových hodnot. Díky jejich přístupu se tak opět prokázala schopnost umění být zdrojem síly v nelehkých dobách.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.