Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kukang – příběh ze Sumatry

Muzeum města Ústí nad Labem

Přednáška Františka Příbrského o ochraně ohroženého outloně váhavého na Sumatře a projektu Kukang Coffee v Ústí nad Labem (příběh kávy, který chrání přírodu). Pořádá Zoologický klub Ústí nad Labem ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem.

Zoologický klub ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem pořádá v sobotu 5. září 2020 pro své členy přednášku Františka Příbrského, na kterou zve srdečně i veřejnost. Přednáška začíná v 10.30 hodin v Císařském sále (3. patro).

Kukang je indonéský název pro ohroženého primáta outloně váhavého (Nycticebus coucang), který se stává obětí své roztomilosti a lidské bezohlednosti. Od roku 2014 vede skupina českých zoologů a ochránců přírody na Sumatře záchranné a rehabilitační centrum a neziskovou organizaci, která bojuje proti nezákonnému obchodu s divokými zvířaty (The Kukang Rescue Program).

Projekt Kukang Coffee podporuje místní farmáře v produkci environmentálně šetrné kávy spojené s ochranou místních populací divokých zvířat. Od roku 2020 je tato káva sumaterských farmářů, kteří chrání outloně, luskouny a další divoká zvířata, prodávána v České republice ve stejnojmenné kavárně Kukang Coffee v Ústí nad Labem.

František Příbrský – ochránce přírody a divokých zvířat pracuje jako terénní zoolog a koordinátor mezinárodních in-situ projektů Zoo Ostrava. Je spoluzakladatelem indonéské nadace Yayasan Peduli Kelestrian Satwa Liar, vedle přímé ochrany divokých zvířat také spoluzaložil a spoluvede nový evropský projekt zvaný Ukradená divočina zaměřující se na problematiku nelegálního obchodu s divokými zvířaty a částmi jejich těl v Evropě, především pak v České republice. Pochází z Ústí nad Labem.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Expozice Naši Němci


Muzeum města Ústí nad Labem

Nová stálá expozice představuje v celkem 22 výstavních sálech dějiny německy mluvícího obyvatelstva českých zemí od raného středověku až po dvacáté století. Expozici spravuje Collegium Bohemicum. Nová stálá expozice představuje v celkem 22 výstavních sálech dějiny německy mluvícího obyvatelstva českých zemí od raného středověku až po dvacáté století. Návštěvník v ní najde místnost věnovanou působení Karla IV., reformačnímu úsilí Čechů i Němců, modernizačním reformám Josefa II. nebo panovníkům habsburského rodu na českém trůně. Ocitne se uprostřed barokního procesí k Janu Nepomuckému, na barikádě v revolučním roce 1848, nahlédne do měšťanského salonu v období biedermeieru, navštíví český zemský sněm zmítaný hádkami mezi Čechy a Němci, vyslechne si rozhovor štamgastů v hospodě v Lokti nad Ohří a v pražské kavárně, zhlédne projekci rodinných filmů ve funkcionalistické vile a na konci si může zahrát stolní fotbal s mužstvy v dresech německých klubů.Může si prohlédnout díla starých mistrů i obrazy německých modernistických malířů, dopisy Franze Kafky a Maxe Broda nebo prolistovat středověké rukopisy a vzácné tisky. Získá také představu, jak vypadala propaganda politických stran v meziválečném Československu nebo čím procházel člověk označený za Žida, Čecha a Němce v době druhé světové války či těsně po ní. Bude si moci prohlédnout zmenšenou kopii pomníku maršála Radeckého nebo prototyp legendárního motocyklu Čechie, vyráběného též pod značkou Böhmerland. Expozici spravuje Collegium Bohemicum, o. p. s. Vstupné základní 100 Kč | zlevněné 50 Kč | rodinné 200 Kč

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.