Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Mezinárodní den seniorů v Muzeu Ústí

Muzeum města Ústí nad Labem

Den plný přednášek (Jak se pivo vaří, Ptáci v Ústí nad Labem aj.), komentovaných prohlídek výstav, představení knihy Paměti z karantény, trénování paměti a další.

Den plný přednášek, komentovaných prohlídek, zábavných aktivit, promítání krátkých filmů starého Ústí a živé hudby.

Těšit se můžete na přednášky (Jak se pivo vaří s podtitulem Historické technologie varu piva, Ptáci Ústí nad LabemHvězdy ústecké opery: Květa Koníčková a Ludmila) a komentované prohlídky (L. Hájková – město a krajina, MY LOMY, připravovaná výstava Chotek a expozice Naši Němci), na představení knihy Paměti z karantény, trénování paměti, bezpečnostní přednášky a další.

 

Předběžný program:
10:00
Přednáška o knize Paměti z karantény | Martin Krsek
Přednáška Senioři v silniční dopravě | Městská policie
11:00
Komentovaná prohlídka výstavy L. Hájková | Vladimír Cettl
Komentovaná prohlídka výstavy Hvězdy ústecké opery | Jana Hubková
12:00
Živá hudba – skupina Tři v klobouku
Promítání filmů o starém Ústí v kavárně
13:00
Komentovaná prohlídka výstavy Chotek | Jiří Preclík
Komentovaná prohlídka expozice Naši Němci | Jan Vondrouš
13:30
Přednáška „Jak se pivo vaří“ s podtitulem Historické technologie varu piva | Jakub Doležel
14:00
Přednáška Senioři a nekalí obchodníci | Městská policie
Komentovaná prohlídka výstavy MY LOMY | Kateřina Nováková
15:00
Komentovaná prohlídka výstavy Hvězdy ústecké opery | Jana Hubková
Přednáška Ptáci v Ústí | Václav Beran

 

 

Akce se koná za podpory Spolku pro chemickou a hutní výrobu, a.s. a Dopravního podniku města Ústí nad Labem.

 

Pro seniory nad 60 let vstup zdarma, káva + zákusek 30 Kč

Ostatní vstupné 100/50 Kč


Vyhledat muzeum


Aktuality

Vernisáž Karel Chotek, fotograf s modrou krví


Muzeum města Ústí nad Labem

Vernisáž výstavy věnované tvorbě hraběte Karla Chotka, který ve své době patřil k uznávaným fotografům přelomu 19. a 20. století. Přesto však byla jeho tvorba na dlouhou dobu zapomenuta. Vstup volný Velkobřezenský hrabě patřil ke stovkám šlechticů, které uchvátil vynález fotografie. Na rozdíl od většiny běžných “cvakařů”, což je dobový termín pro řadové majitele levných fotopřístrojů, se vypracoval na úroveň dnes uznávaných fotografů z přelomu 19. a 20. století. Přesto však byla jeho tvorba zapomenuta a jeho jméno se téměř nevyskytuje v odborných publikacích o historii fotografie. Výstava v ústeckém muzeu by to měla alespoň částečně napravit.  

Přečíst více

Náš miláček


Muzeum města Ústí nad Labem

V rámci výstavy drobného zvířectva, kterou spolupořádáme s Českým svazem chovatelů Ústí nad Labem, budou k vidění kočky, exotické ptactvo, holubi, drobní hlodavci, morčata apod. Vstupné 100/50 Kč Tradiční výstava drobného zvířectva, kterou spolupořádáme s Českým svazem chovatelů Ústí nad Labem.   Na výstavě uvidíte: křečky, morčata, exotické ptactvo, drůbež, králíky, kontaktní expozici terarijních zvířat družstva Arachnopark World, kontaktní expozici papoušků záchranné stanice PadParrots, zvířata chovatelského kroužku Domu dětí a mládeže.    Doprovodný program: 13.00 – 16.00 ukázka včelí pastvy 14.00 – 15.00 ukázka výcviku služebního psa bezplatná chovatelská poradna, umisťovací výstava zvířat z ústeckého útulku, ukázka králičího hopu, přednáška o včelařství

Přečíst více

MY LOMY: pískovcová krajina v rukách lamačů

15. 06. 2023 - 28. 01. 2024
Muzeum města Ústí nad Labem

Výstava poukazuje na fakt, jak hodně je reliéf krajiny Labských pískovců zformován lidskou činností při těžbě stavebního kamene.     Tisíce opuštěných, dnes již zarostlých lomů na stavební či dekorační kámen, železné jámy, stopy po prospekci vápenců či vzácných rud. Výstava poodhaluje pozůstatky intenzivního využívání krajiny Labských pískovců v relativně nedávné minulosti a představí, jak naši předci ovlivnili těžbou kamene skalní reliéf a co překvapivého se po jejich činnosti dochovalo do dnešních dnů. Nechybí ani téma užití zdejšího kamene na významné historické památky, 3D modely a vizualizace, a rovněž hravé prvky pro nejmenší návštěvníky. Projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.