Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Podzimní prázdniny v muzeu

Muzeum města Ústí nad Labem

Tvořivá dílna pro děti s podzimní tematikou. Tradiční podzimní dílna pro malé i velké školáky. Poznávání listů a plodů, výroba podzimních dekorací a společné tvoření.

Tvořivá dílna pro děti s podzimní tematikou.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Otto Chmelík – „Im Thun nie Ruhn!“


Muzeum města Ústí nad Labem

Přednáška o jednom z regionálních příběhů česko-německého usmiřování v období po sametové revoluci. Přednáška o jednom z regionálních příběhů česko-německého usmiřování v období po sametové revoluci, ve kterém sehráli podstatnou úlohu členové šlechtické rodiny Thun-Hohensteinů, a jehož dějištěm je Děčín.   Otto Chmelík je archivářem děčínské pobočky Státního oblastního archivu v Litoměřicích.

Přečíst více

Beseda s Františkem Kinským


Muzeum města Ústí nad Labem

Beseda s příslušníkem významného českého šlechtického rodu, který je známý mj. jako průvodce oblíbeného televizního cyklu Modrá krev. Beseda s příslušníkem významného českého šlechtického rodu, který je známý mj. jako průvodce oblíbeného televizního cyklu Modrá krev. Beseda se bude týkat životních osudů Františka Kinského a jeho příbuzných, ale i jeho pohledu na význam české šlechty po roce 1945 a její místo v české společnosti v současnosti.   Moderuje Zdeněk Hazdra.

Přečíst více

Vernisáž výstavy MY LOMY: pískovcová krajina v rukách lamačů


Muzeum města Ústí nad Labem

Slavnostní zahájení výstavy poodhalující pozůstatky intenzivního využívání krajiny Labských pískovců v relativně nedávné minulosti. Slavnostní zahájení výstavy poodhalující pozůstatky intenzivního využívání krajiny Labských pískovců v relativně nedávné minulosti. Výpravnou formou zachycuje, jak naši předci ovlivnili těžbou kamene skalní reliéf a co překvapivého se po jejich činnosti dochovalo do dnešních dnů.   Tisíce opuštěných, dnes již zarostlých lomů na stavební či dekorační kámen, železné jámy, stopy po prospekci vápenců či vzácných rud. Výstava poodhaluje pozůstatky intenzivního využívání krajiny Labských pískovců v relativně nedávné minulosti a představí, jak naši předci ovlivnili těžbou kamene skalní reliéf a co překvapivého se po jejich činnosti dochovalo do dnešních dnů. Nechybí ani téma užití zdejšího kamene na významné historické památky, 3D modely a vizualizace, a rovněž hravé prvky pro nejmenší návštěvníky. Projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA.  

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.