Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Proměny krajiny údolí Labe

Muzeum města Ústí nad Labem

Přednáška doc. Mgr. Pavla Rašky, Ph.D. a Mgr. Viléma Zábranského, Ph.D z Univerzity JEP o jedinečném krajinném fenoménu Labského údolí se koná 30. 3. 2023 od 17 h.

Labské údolí v Českém středohoří je jedinečným krajinným fenoménem, který je právem předmětem státní ochrany přírody a krajiny. Dnešní podoba labského koryta a okolí je často výsledkem inženýrských zásahů, které sice dodaly území charakteristický ráz, často ale též poškodily jeho přírodní hodnoty. Přednáší doc. Mgr. Pavel Raška, Ph.D. a Mgr. Vilém Zábranský, Ph.D. Po přednášce následuje komentovaná prohlídka výstavy Poklad na stříbrném Labi.

Vstupné 50 Kč


Vyhledat muzeum


Aktuality

Výstava Ludmila Hájková – Město a krajina

04. 05. 2023 - 29. 10. 2023
Muzeum města Ústí nad Labem

Výstava známé ústecké fotografky a autorky desítek publikací, která svou tvorbu z velké části věnuje architektuře industriálního Ústí a v jakémsi protipólu též dlouhé roky zachycuje malebné krajiny Českého středohoří ve všech možných podobách. Známou ústeckou fotografku Ludmilu Hájkovou (*1946) lidé vnímají především jako krajinářku či dokumentaristku urbanistické podoby města. K těmto tématům během svého aktivního života vydala desítky publikací. Jako někdejší foto-dokumentátorka stavebních prací zachytila podobu města před masivním bouráním i následnou přestavbu Ústí nad Labem v 80. letech minulého století. V posledních letech se jejím stěžejním tématem stala krajina Českého středohoří. Jak už název napovídá, výstava nabídne obě zmíněné roviny ve vyváženém kontrastu.  

Přečíst více

Alena Borlová – Ženy

08. 03. 2023 - 28. 05. 2023
Muzeum města Ústí nad Labem

Vernisáž výstavy děčínské fotografky, která se ve své volné tvorbě věnuje portrétům žen, se koná 8. 3. 2023 od 17 hodin. Výstava bude probíhat v muzejní kavárně až do 28. 5. 2023. Vernisáž výstavy děčínské fotografky, která se ve své volné tvorbě věnuje portrétům žen, často v rovině velmi osobní. Vystavený výběr je částí šířeji pojatého projektu Ženy a zvolené datum zahájení v ústeckém muzeu není náhodné.

Přečíst více

Výstava Poklad na stříbrném Labi do 30. 7. 2023

19. 01. 2023 - 30. 07. 2023
Muzeum města Ústí nad Labem

Údolí Labe je všednodenní kulisou života Ústečanů. Výstava zamýšlí napravit dluh, který vůči místnímu přírodně-kulturnímu dědictví máme, a odhalí poklady ležící nám u nohou. Údolí Labe je všednodenní kulisou života Ústečanů. Málokdo tuší, že patří k přírodním územím významným a cenným v evropském měřítku. Výstava zamýšlí napravit dluh, který vůči místnímu přírodně-kulturnímu dědictví máme, a odhalí poklady ležící nám u nohou. Výstava vznikla v rámci stejnojmenného projektu, který byl podpořen z Norských fondů.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.