Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

VÝSTAVOU „MILOVÁNÍ V PŘÍRODĚ“ S VÁCLAVEM BERANEM

Muzeum města Ústí nad Labem

29. 3. / ČT / 17.00 hod. Unikátní výstavou představující zajímavosti intimního života zvířat vás provede její kurátor Mgr. Václav Beran.

29. 3. / ČT / 17.00 hod.

Výstava „Milování v přírodě“ podává ucelený přehled o způsobech rozmnožování zvířat. Seznámíte se s výhodami a nevýhodami jednotlivých rozmnožovacích strategií a s důvody, které vedly k jejich vzniku. Jádrem výstavy jsou kvalitní fotografie a sbírkové předměty doplněné rozsáhlým vysvětlujícím textem, který je založen na nejnovějších vědeckých poznatcích. Vysoká je tedy jak informační, tak i estetická hodnota výstavy. Ale aby to nebyla jen informační nuda, je výstava pojata zábavnou formou. Snad i Vás zaujme řada hravých prvků, které mají návštěvníka nejen pobavit, ale zároveň i poučit.


Vyhledat muzeum


Aktuality

MY LOMY: pískovcová krajina v rukách lamačů

15. 06. 2023 - 07. 04. 2024
Muzeum města Ústí nad Labem

Výstava poukazuje na fakt, jak hodně je reliéf krajiny Labských pískovců zformován lidskou činností při těžbě stavebního kamene.     Tisíce opuštěných, dnes již zarostlých lomů na stavební či dekorační kámen, železné jámy, stopy po prospekci vápenců či vzácných rud. Výstava poodhaluje pozůstatky intenzivního využívání krajiny Labských pískovců v relativně nedávné minulosti a představí, jak naši předci ovlivnili těžbou kamene skalní reliéf a co překvapivého se po jejich činnosti dochovalo do dnešních dnů. Nechybí ani téma užití zdejšího kamene na významné historické památky, 3D modely a vizualizace, a rovněž hravé prvky pro nejmenší návštěvníky. Projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA.  

Přečíst více

Výstavou MY LOMY s Kateřinou Novákovou


Muzeum města Ústí nad Labem

Komentovaná prohlídka výstavy „MY LOMY: pískovcová krajina v rukách lamačů“ očima muzejního pedagoga. Komentovaná prohlídka je určena především dětským návštěvníkům a navazuje na akci Jarní prázdniny v muzeu. Vstupné 100/50 Kč

Přečíst více

Kladení mýdla s Jelenem


Muzeum města Ústí nad Labem

U příležitosti 169. výročí narození zakladatele proslulé továrny na mýdlo na Střekově Johanna Schichta uctíme jeho památku u secesní rodinné hrobky na střekovském hřbitově.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.