Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Co srpen neuvaří, to už září nedopeče

Vodní mlýn Hoslovice (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Řemeslné ukázky spojené se životem na vesnici a ve mlýně. Pečení chleba spojené s ochutnávkou. Dílničky pro děti a řemeslný jarmark. Komentované prohlídky a pouštění mlýnského kola. Koná se za každého počasí

Připravili jsme pro vás řemeslné ukázky spojené se životem na mlýně a vesnici.

Chleba (pouze na ochutnávky) opět upeče Augustín Sobotovič z Lenorské pece. Na ochutnání bude nejen chleba, ale i domácí houstičky a česnekové placky.

Pro děti připravujeme tvořivé dílničky. Kromě malování na textilní hračky a origami, budeme vyrábět papírové 3D rybičky. Nebude chybět ani bojovka pana mlynáře.

Na jarmarku si budete moci nakoupit domácí marmelády, šité hračky, perníčky, předměty z pedigu, šité tašky, keramiku, drátkované ozdoby, vinuté perly, sýry, suchou vazbu či pletené košíky.

V každou hodinu na vás čeká komentovaná prohlídka mlýna a pouštění mlýnského kola.

Dopoledne zahraje harmonikář.

V 11 hodin vystoupí Divadlo Harmonika s pohádkou O vodníku Řešátkovi.

Od 12 hodin je připraven komponovaný pořad s ukázkami kuchyňské úpravy ryb na grilování spojenou s ochutnávkami. Duo „MA MI“, dva profesionální rybáři, předvedou chutné a osvědčené recepty na přípravu grilovaných ryb. Pořad bude trvat 3 hodiny a zpěvem a na kytaru ho doprovodí Vladimíra Milotová (folk, country, francouzské šansony).

Těšit se můžete na ukázky správného zabití, porcování, filetování, uchování ryb před grilováním, příprava kapřích chipsů, postupy grilování různých druhů ryb atd.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.