Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum řemesel Moravské Budějovice

Ohodnoťte muzeum

Muzeum Vysočiny Třebíč

Muzeum řemesel Moravské Budějovice, pobočka Muzea Vysočiny Třebíč, se nachází v budově zámku a v bývalých Mastných krámech v centru města.


4,3
Celkový dojem z muzea

Moravskbudějovické muzeum řemesel se nachází v budově zámu na náměstí Míru a v bývalých Mastných krámech v Purcnerově ulici. Část expozic se věnuje zaniklým a zanikajícím řemeslům a část historii regionu a samotného zámku.

V polovině zámecké budovy jsou umístěna řemesla charakteristická pro město. Historie řemesla je zachycena od cechovního uspořádání až do průmyslové výroby 20. století. Nejstarší období zastupují například výrobky a nástroje cínařů, hodinářů, voskařů, kožešníků, pilníkářů a jiných. Mezi nejmladší řemesla jihozápadní Moravy patřilo hřebenářství a perleťářství. 

Druhá část se věnuje historii Moravských Budějovic a samotného zámku. Mezi unikáty patří pravěká hliněná soška „Idol s měsíčkovitou hlavou“ je zachovalostí ojedinělá. Zámecké interiéry přibližují život zdejších šlechtických majitelů Wallisů, Salmů a Schaffgotschů.

V Masných krámech se prezentují řemesela převážně venkovského charakteru. V jednotlivých dílnách se návštěvník seznámí s nástroji a výrobky sítařů, barvířů, hrnčířů, kamnářů, kolářů, kovářů, podkovářů, přadláků lnu, sedlářů, ševců a řezníků.

Zaměření: vlastivědné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum řemesel Moravské Budějovice
nám. Míru 1
676 02 Moravské Budějovice
GPS: 49.0519574, 15.8086579

Telefon:

+420568421100

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeum.mbudejovice.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
3,0
Doprovodné akce
3,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
4,3
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.