Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zámek Třebíč

Ohodnoťte muzeum

Muzeum Vysočiny Třebíč

Muzeum Vysočiny Třebíč - muzeum 21. století! Nakombinujte si program na míru! Moderní muzeum s tradičními expozicemi je místem pro každého. Čtyři stálé expozice odkrývají bohaté kulturní a přírodní dědictví města Třebíč a jeho okolí.


4,9
Celkový dojem z muzea

Pečlivě zrekonstruovaný objekt třebíčského zámku láká k poznání zdejší historie, tradičního života a krás přírody.

Čtyři tematicky samostatné expozice:

1) V expozici SVĚT NEŽIVÉ PŘÍRODY vás uchvátí nejen světově proslulá sbírka moravských vltavínů, ale i jedinečná ukázka pegmatitů, nerostů tropického zvětrávání či nerostů křemenných žil.

 

2)  Expozice muzea SVĚT PORTÁLŮ A BRAN - Rajský dvůr a zachovalé prostory benediktinského kláštera vám přiblíží vznik baziliky a dějiny benediktinského a kapucínského řádu, sahající až do 12. století. Na modelu zámeckého areálu si lze prohlédnout baziliku i zámek z ptačí perspektivy. Expozice je doplněna o dochovalé náhrobní kameny rodu Osovských z Doubravice (2. pol. 16. stol.) a tragické osudy církve i jejích představitelů v 50. letech 20. století, dva precedentní případy z Vysočiny: Číhošť a Babice.

 

3)  Komentovaná prohlídka zámeckých prostor, na trase VALDŠTEJNOVÉ NA TŘEBÍČI, vás seznámí nejen s historií, ale i současností života na zámku. Nechte se unést noblesou 19. a 20. století a nahlédněte do zámeckých pokojů rodiny Valdštejnů. Poznejte jejich život a trpký osud, který jim přinesl rok 1945.

 

4)  Interaktivní expozice Lidé.Místa.Osudy. umožňuje poznání zdejšího kraje jako celku. Seznámí vás s náboženstvím a lidovou tradicí papírových betlémů, výtvarným uměním, architekturou města, přírodou, průmyslem či válečnou historií. Součástí výstavy jsou exponáty s nádechem Orientu - samurajská zbroj a oblek tahitské tanečnice.

 

Muzeum Vysočiny Třebíč - objekt cestovního ruchu nominovaný na cenu EMYA 2016 - Evropské muzeum roku. 

 

Expozice jsou vybaveny audiovizuální technikou s interaktivními prvky. V expozicích lze čerpat informace i pomocí QR kódů. Veškeré prostory muzea jsou zcela bezbariérové.

Další poskytované služby: muzejní kavárna, wc, prostorná šatna, prodej suvenýrů a publikací, zázemí pro rodiny s dětmi.

Skupinové zájezdy prosíme o předchozí rezervaci. Sídlíme v prostorách třebíčského zámku. Vchod vedle Baziliky sv. Prokopa. V těsné blízkosti se nachází bezplatné parkoviště pro osobní auta i autobusy.

Více informací na webu: http://www.muzeumtr.cz a http://www.zamek-trebic.cz.

Zaměření: vlastivědné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Zámek Třebíč
Zámek 1
674 01 Třebíč
GPS: 49.217073627825, 15.872676225691

Telefon:

+420568408890

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeumtr.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
4,8
Služby návštěvníkům
5,0
Doprovodné akce
4,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (6)
4,9
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.