Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

MYSLIVECKÉ SLAVNOSTI 15. 10. 2016

Národní zemědělské muzeum Praha (Národní zemědělské muzeum, s.p.o.)

Přehlídka myslivosti v ČR – seznámení s tradicemi, ukázky kynologie, sokolnictví, lesní a myslivecká pedagogika pro děti, odborné přednášky, ochutnávky zvěřiny, myslivecké troubení či vábení jelenů a mnoho dalšího.

Národní zemědělské muzeum přivítá svátek sv. Huberta Mysliveckými slavnostmi!

Víte, jak vzniklo označení nimrod? Co je to regál, lov na újedi nebo kruhová leč? Jaký je rozdíl mezi šoulačkou a čekanou? Kdy u nás byly zakládány první bažantnice? Kdo založil Řád svatého Huberta a jak se do Čech dostal lesní roh? To vše a mnohé jiné se dozvíte a řadu věcí i vyzkoušíte v sobotu 15. října v Národním zemědělském muzeu v Praze. Právě jeho hlavní budova na Letné totiž bude téměř po celý den patřit Mysliveckým slavnostem.

Pro návštěvníky je připraven ve spolupráci s Lesy České republiky velmi bohatý program, ve kterém si přijdou na své jak aktivní členové Hubertova cechu, tak zvídaví zájemci z řad amatérů. K vidění budou ukázky vábení lovné zvěře, představení nejlepších plemen loveckých psů nebo komentovaná představení dravců, ke slovu se dostane i lesní pedagogika; pro děti budou připraveny naučné i dovednostní soutěže, pro dospělé soutěže v hodu sekerou a laserová střelnice, pro všechny pak ochutnávky zvěřinových specialit. Na místě bude také možno zakoupit myslivecké, lesnické a lovecké potřeby. K dokreslení atmosféry a dobré pohody bude vyhrávat dudácká kapela Bedrník. Především se ale všichni, kteří se v sobotu do budovy Národního zemědělského muzea v Praze na Letné vypraví, dozvědí ledacos zajímavého o dějinách myslivosti na našem území, o rozvoji zbraní a loveckých dovedností i o povinnostech, které každý myslivec má. Tato činnost totiž velmi úzce souvisí nejen se samotným lovem, ale především s péčí o les a o zvěř. Už od dob feudalismu je navíc myslivost úzce svázána s půdou, takže kde jinde, než v Národním zemědělském muzeu by se o ní měli zájemci dozvědět nejvíce. 

Myslivecké slavnosti odstartují v budově Národního zemědělského muzea v Praze na Letné v sobotu 15. října v 10 hodin. Proběhnou pod záštitou Městské části Prahy 7, ale vítáni budou zájemci o myslivost z celé republiky. Brány muzea budou otevřeny až do 17 hodin. 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.