Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zahrada první republiky

Národní zemědělské muzeum Praha (Národní zemědělské muzeum, s.p.o.)

18. 07. 2018 - 30. 09. 2018

Národní zemědělské muzeum, které slaví také sté výročí svého vzniku (28. 9. 1918), připravilo na dvoře muzea výstavní expozici, a to formou stylizované prvorepublikové zahrady.

V letošním roce si připomínáme sté výročí vyhlášení Československého státu. V průběhu 20. a 30. let 20. století zaznamenala zahradní a krajinářská architektura dosud nevídaný rozvoj. Tehdejší zahradní architekti našli uplatnění ve všech oblastech výstavby, a to od soukromých realizací až po veřejné zakázky. S ohledem na šíři tvůrčího záběru je jejich bohaté dílo dnes považováno za neodmyslitelnou součást vývoje zahradního umění a studováno jako jeden z dokladů národní kulturní identity.
 
Přijďte se ponořit do atmosféry zahrad té doby. Seznámíte se typickými projevy tehdejší zahradní tvorby, která čerpala z bohatých forem květinových a růžových záhonů a z pestrého vzorníku zahradních staveb a doplňků (altánky, pergoly, zahradní lavice). Na své si přijdou také nejmladší návštěvníci muzea. Uprostřed květinové zahrady na ně čeká historický kolotoč a houpačka. Milovníci okrasných rostlin se mohou těšit z bohatého sortimentu pnoucích i keřových růží a vytrvalých květin. Expozice přerostla také na střechu muzea s jedinečnými pohledy na Prahu, kde je k obdivování vysazen vzorník květinových záhonů se slunečními hodinami.
 
Jubilejní výstava Zahrada první republiky se návštěvníkům otevře ve středu 18. července.
 

 

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.