Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Indie - země úsměvů

Podřipské muzeum

12. 01. 2016 - 08. 04. 2016

V úterý 12. ledna 2016 byla v roudnickém muzeu zahájena výstava tématcky netradičně pojatých fotografií z cest kameramana, fotografa a roudnického rodáka Víta Kopečka.

"Když jsem přemýšlel o tématu došlo mi, že nepoměr spočívající ve fyzicky malém prostoru, který jsem dostal k dispozici vůči nesmírnému počtu fotek, bude překážkou v tom jak vystihnout tak nesmírný kus země a něco o něm obrazově odvyprávět. Uvažoval jsem tedy, co bych mohl alespoň trochu vypíchnout. Během dlouhé cesty různých úvah jsem si vyjasnil dosud jen tušené a to, co mě opakovaně do Indie silně táhne...Co tam vlastně tak miluju, že se tam musím neustále, aspoň v myšlenkách, když ne fyzicky, vracet..? Pak mi došlo, že jsou to lidé, obyvatelé....Jejich všudypřítomné úsměvy, kterými mě vždy a všude častují, oproštěni od jakýchkoli předsudků kdo jsem, co si myslim nebo jakého jsem vyznání. Pro ně jsou umístěny v první řadě ostatní lidské bytosti... Pro nás evropany se jedná o něco nezvyklého, o nevšední zážitek a až tam jsem si to velmi silně uvědomil. V Evropě se všichni kolem tak často jen mračí..."

Výstava je tedy sestavená z kolekce fotografií, pořízených během, prozatím třech podniknutých cest do Indie. Autor záměrně zdůrazňuje slovo "prozatím", protože si je již nyní naprosto jistý opakovanými návraty do míst tak bohatých na citové prožitky, jenž se následně odrážejí v pojetí jeho fotografického díla. 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.