Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

LÁZEŇSTVÍ A LÉČITELSTVÍ V PROUDU ČASU

Barokní areál Vraclav (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

Kostel sv. Mikuláše je nejvýraznější stavbou vraclavského areálu a je to velmi kvalitní příklad vrcholně barokní architektury.

Na letošní výstavě Lázeňství a léčitelství v produ času dostává prostor lázeňská minulost místa jako zajímavý, ale delší dobu opomíjený, fenomén. Nebude zde ovšem předveden osamoceně, nýbrž v širších souvislostech rozvoje lázeňství a léčitelství na českém území. Návštěvníci se mimo jiné dozvědí, jak mohly barokní lázně na Vraclavi vypadat, i jaké množství lázeňských míst je vůbec ve východních Čechách historicky doloženo.

Výstava je přístupná v otevíracích hodinách od 2. května do 27. září 2015


Vyhledat muzeum


Aktuality

Barokní stavitelství

16. 05. 2020 - 27. 09. 2020
Barokní areál Vraclav (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

Pro letošní rok jsme připravili výstavku z názvem Barokní stavitelství.   Barokní architektura je dodnes samozřejmou součástí našich měst i krajiny, i když si to mnohdy ani neuvědomujeme. Tato výstava se nesnaží obsáhnout rozsah celé barokní tvorby (to by ani nebylo možné), vybrala si proto jen několik málo konkrétních zástupců, na kterých chce ukázat typické znaky slohu. Baroko je sloh plný okázalosti, krásy a velkých gest, to vše je ukotveno na řemeslně kvalitně provedených stavbách. Některá z těchto pravidel si výstava zvala za své přiblížit. Pojďte s námi nahlédnout do základních stavebních postupů, které se staly kostrou pro celé „divadlo barokního světa“. Barokní areál Vraclav, otevřeno: květen, červen, září - so, ne 9:00 - 12:00, 13:30 - 17:00 červenec, srpen - denně mimo pondělí 9:00 - 12:00, 13:30 - 17:00  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.