Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

NOC KOSTELŮ 2015

Barokní areál Vraclav (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

Barokní kostel sv. Mikuláše se letos oficiálně zapojí do festivalu Noc kostelů 2015, která se uskuteční v pátek 29. května. Programem ožije celý Barokní areál již od 14:00 hodin odpoledne. Tématem pro letošní rok se stane slavná lázeňská minulost.

Zábava je připravena pro rodiny s dětmi, které si zahrají o sladké ceny ve hře s poustevníkem Františkem a společně s rodiči si mohou vyrobit bylinný čaj nebo bylinnou koupel v tvořivé dílně Síla bylinek. Po celý den bude otevřena nová výstava Lázeňství a léčitelství v proudu času i kostel sv. Mikuláše s unikátní památkou barokního sochařství - Křížovou cestou z Hedče. Nebude chybět ani lázeňské popíjení „zázračné vraclavské vody“ a jako v každých dobrých lázních si návštěvníci vedle relaxace těla mohou dopřát i osvěžení ducha. V 18:00 hodin obzory návštěvníků rozšíří přednáška památkářky Kateřiny Křížkovské s názvem Lázeňství jako kulturní fenomén českého baroka. O hudební zábavu v lázních se postarají dva koncerty smíšeného pěvěckého sboru Musica da Chiesa od 19:30 a od 20:30 hodin. Za nočního šera se mohou návštěvníci pokochat pohledem na hru světel a stínů při netradičním osvětlení kostela i pramene se „zázračnou“ vodou.

Podrobný program naleznete na www.nockostelu.cz, na stránkách vysokomýtské farnosti, která převzala duchovní záštitu nad vraclavskou Nocí kostelů 2015, i na webových a facebookových stránkách muzea.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.