Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Automobily Tatra a českoslovenští karosáři

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

11. 05. 2020 - 31. 12. 2021

Výstava v expozici Muzea českého karosářství tentokrát představí výběr automobilů na podvozcích Tatra karosovaných řadou českých firem.

V pořadí již čtvrtá sezónní výstava v expozici Muzea českého karosářství tentokrát představí výběr automobilů na podvozcích Tatra karosovaných řadou českých firem.

Před 170 lety založil Ignác Šustala v městečku Kopřivnice dílnu na výrobu kočárů. Aniž tušil, položil tak základ jedné z největších českých automobilek, která později nesla název Tatra. Firma Tatra existuje dodnes a je známá především produkcí nákladních automobilů. Zejména v meziválečném období však vynikala i výrobou originálních osobních vozů. A právě v období první republiky mnozí českoslovenští karosáři postavili na podvozky osobních i nákladních automobilů nádherné karosérie, které nás svými tvary a svým provedením okouzlují dodnes.

Výstava v muzeu českého karosářství nám přiblíží fenomén Tatra ve spojení s mistry karosářské tvorby.

Návštěvníci se dozvědí řadu informací, uvidí dobové fotografie i menší trojrozměrné předměty, které obohatí série unikátních modelů tatrovek zapůjčených z kopřivnického muzea. Představí se i několik skutečných vozidel. Jedním z nich například bude tříosá Tatra 26/52 z roku 1931 s nástavbou od firmy Hrček a Neugebauer Brno ze sbírek Vojenského historického ústavu.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.