Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Nevzdali to, vydrželi, uspěli!

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

10. 02. 2022 - 13. 03. 2022

Třicet let svobodného podnikání ve Vysokém Mýtě - tak zní podtitul výstavy mapující nedávnou historii podniků založených, či znovu obnovených po roce 1989. Mnohé z nich neodmyslitelně patří ke každodennímu životu ve městě. Ale co o nich vlastně víme?

Výstava představuje 19 příběhů, z nichž každý je jedinečný a přece v celé řadě věcí shodný.

Vždyť začínající podnikatelé se v mnoha případech potýkali s podobnými problémy a vyvstávaly před nimi úkoly do té doby neznámé. To vše museli překonat, museli se učit novým dovednostem za pochodu a zejména museli vydržet a své podnikání uvést v život. Pro některé z nich se jednalo o návrat k rodinné tradici, o vzkříšení živnosti jejich předků. Vznikaly však i nové podniky doslova vyrůstající na zeleném drnu nebo ty transformující se ze socialistických předchůdců. Protože se autoři výstavy vydali přímo za majiteli, podařilo se jim nashromáždit řadu ojedinělých materiálů pocházejících z rodinných či podnikových archívů. Návštěvníkovi se tak naskytne jedinečná příležitost nahlédnout do zákulisí firem, které běžně navštěvuje, které zná a jejichž služeb hojně využívá.

Výstava, která byla kvůli opatřením v souvislosti s covidem několikrát přesunuta, bude zahájena vernisáží 10. února v 17.30 hodin. Na ní vystoupí skupina BETL BAND, která stejně jako zmiňované firmy dotváří jedinečnou atmosféru Vysokého Mýta.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.