Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

XII. ročník cestovatelského festivalu Okolo světa

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

23. 11. 2015 - 27. 11. 2015

I letošní dvanáctý ročník cestovatelského festivalu nabídne zajímavý koktejl z nejrůznějších míst naší planety. Začínáme v 18:00 v přednáškové místnosti muzea.

Pondělí 23. listopadu 2015

Zdeněk Hübner: Ekvádor

Po přistání v Quitu strávíme většinu času v Andách, kde ostatně v tropech v podmínkách tzv. věčného jara žije většina Ekvádorců. Co prožijeme? Vlastně uvidíme? Památník na rovníku, stará koloniální města, výlet ke Cotopaxi, indiánský trh, výlet na pacifické Isla de la Plata (Stříbrné ostrovy; tzv. Galapágy pro chudé). Poté se ještě vypravíme na vypůjčeném kole z lázeňského města Baňos k amazonskému přítoku Rio Napo, kde nás možná ohrozí kajmani či piraně...

 

Úterý 24. listopadu 2015

Alena Pirklová: Kouzlo jižní Afriky

Vydejme se na cestu z Kapského města v Jihoafrické republice přes Namibii, Botswanu a Zimbabwe a zpátky do Jihoafrické republice. V dokonale pestré směsici až neuvěřitelných věcí uvidíme skalní malby původních obyvatel, největší meteorit na světě (3 m dlouhý a 1 m vysoký), tulení kolonie Cape Cross Bay, rudé hory a vyschlé koryto vodopádu v Brandbergu, národní park Ethosha, až 400 m vysoké písečné duny Namib, řeku Okavango, park CHOBÉ a nesmí chybět slavné Viktoriiny vodopády. Na zpáteční cestě položíme v „parlamentu“ právě zesnulému (5.12.) bývalému prezidentu Nelsonu Mandelovi květiny.
 

Středa 25. listopadu 2015

Vladimír Lemberk: Barma – asijská kráska

Povídání o zemi, kde se zastavil čas. O zemi, která nám dá představu, jak vypadala Asie před sto i více lety. Po dlouhá desetiletí izolovaná země se otevírá turistům a má věru co nabídnout. Překvapí množstvím chrámů a budhistických mnichů, přírodními krásami, ale hlavně otevřeností a přátelstvím obyčejných lidí. Přijmeme pozvání k jídlu v mnišském klášteře, pronikneme do způsobu výroby řady produktů, která se od středověku nezměnila a na vlastní kůži vyzkoušíme lidový make-up barmských žen. Víte, kde se nachází největší kniha na světě?

 

Čtvrtek 26. listopadu 2015

Marcela a Zdeněk Švecovi: Lehokolmo ze Štýrského Hradce do Albánie

V prosinci 2014 do rodiny přibylo nové lehokolo a hned mu bylo třeba ukázat svět. Okamžitě vznikl plán na léto: dopravit se vlastními silami za přáteli v Tetovu a pokračovat do Albánie. Jet nejkratší cestou by nebylo příliš zajímavé, a tak vznikla trasa přes hory, doly, lesy, lány, moře, ostrovy i soutěsky, čítající téměř 2000 kilometrů. Času nebylo nazbyt, takže vedle lehomiláčků zajišťovaly dopravu také vlak, přívoz, trajekt, loďka i letadlo...

 

Pátek 27. listopadu 2015

Filip Hostýnek, Radim Vaňous, Ondra Urbánek: Indie

V zemi, jakou je Indie, může cestovatel počítat se vším, ale stejně je neustále něčím překvapený. Indy, krajinou, Tibeťany, jídlem a jeho kořením, dopravními prostředky a maximálním využitím jejich kapacity, řešením problémů s odpadky, chudobu i bohatstvím. Ale i tím, koho lze potkat v zapadlé horské vesnici.
 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.