Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

XV. ročník festivalu OKOLO SVĚTA

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

26. 11. 2018 - 30. 11. 2018

Cestovatelský festival nás tentokrát zavede do Izraele, Maurícius projedeme na skládacím kole, Island pak přeběhneme pěšky. Navštívíme také Nepál, či Afriku 20. a 30 let prostřednictvím dokumentu Jana Svatoše.

pondělí 26. 11. 2018 od 18 hod.

Robin Böhnisch

IZRAEL

Vzhledem k tomu, že tato země je srdcovou záležitostí přednášejícího, dovíme se mnoho zajímavostí jak z historie tak i současnosti této malé ale nesmírně inspirativní země na Blízkém východě. Řeč přijde i na izraelské víno, dozvíme se, co je košer víno, jak se vyrábí a také o spoustě tradic i reálií s vínem v Izraeli spojených. 

 

úterý 27. 11. 2018 od 18 hod.

Vladimír Lemberk

MAURÍCIUS – HLEDÁNÍ BLBOUNŮ

Nádherný ostrov v Indickém oceánu oplývá fantastickými vyhaslými sopkami s neskutečně špičatými kužely, přímo „katalogovými“ bílými plážemi, které patří k nejkrásnějším na světě, chutná po výborném třtinovém rumu a voní vanilkou. Mauricius prozkoumáme na skládacích kolech a díky tomuto dopravnímu prostředku se dostaneme do míst, kam se obvykle nejezdí, a poznáme také nesmírně pohostinné a milé obyvatelstvo. Byla tato pseudokryptozoologická expedice úspěšná a našla blbouny nejapné? Jak poznat Mauricius netradičně a nízkonákladově?

 

středa 28. 11. 2018 od 18 hod.

Martin Šmíd

ISLANDSKÉ STŘÍPKY

Přeběh Islandu z nejsevernějšího bodu na nejjižnější za 9 dní aneb redukční dieta po islandsku. 

Martin Šmíd si ke své cestě poznamenal: "Vybíhám! Čeká mě cesta přes celý Island a strašně moc se s tím chci poprat. Spím volně v přírodě na místech tak krásných, až se dech tají, piji vodu přímo z čistých potůčků a zase běžím. Dál a dál! Propadám se do zvláštního transu objevitele a dobyvatele zároveň. Nekonečné pláně Islandu mě pohlcují a já se na kratičký čas  stávám jeho niternou součástí."

 

čtvrtek 29. 11. 2018 od 18 hod.

Jakub Frank

NEPÁL

Jaké je cestovat bez peněz? Jaké je slyšet nejkrásnější ticho hor? Jak vypadá Nepálská Highway? Jaké je zakusit tvrdý život místních lidí? Odpověď na tyto i další otázky dostanete od Jakuba Franka, který procestoval Nepál.

 

pátek 30. 11. 2018 od 18 hod.

Jan Svatoš

Promítání filmu s následnou besedou

ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ

Celovečerní distribuční debut režiséra Jana Svatoše, jemuž předcházelo téměř 10 let příprav, rešerší a pátrání ve filmových archivech, včetně knihovny Kongresu ve Washingtonu. Film vůbec poprvé prezentuje unikátní archivní záběry z Afriky pořízené ve 20. – 30. letech minulého století.

Dokument odkrývá zcela zapomenutý příběh filmových průkopníků, manželů Martina a Osy Johnsonových. Ten podává svědectví o zrození filmové divočiny a o mizení jejího předobrazu.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.