Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Ve stínu Impéria - Germáni a doba římská na Kladensku a Rakovnicku

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

29. 11. 2019 - 16. 02. 2020

Výstava vytvořená ve spolupráci s Muzeem T. G. M. Rakovník představuje období, kdy naše území a sousedilo s nejmocnější civilizací Římským impériem. Obsahuje krásné a unikátní archeologické nálezy, včetně cenných sbírek Národního muzea v Praze.

Srdečně Vás zveme do Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně na výstavu Ve stínu Impéria (Germáni a doba římská na Kladensku a Rakovnicku) vytvořenou ve spolupráci s muzeem T. G. M. v Rakovníku, která představí unikátní archeologické nálezy z doby římské ze sbírek Národního muzea, Muzea T. G. M. v Rakovníku a Vlastivědného muzea ve Slaném, včetně nových objevů a poznatků o germánském osídlení našeho regionu v prvních čtyřech stoletích po přelomu letopočtu. Na přípravě výstavy a textů se vedle archeologického oddělení Muzea T. G. M. Rakovník podílel i přední odborník na dobu římskou Doc. PhDr. Eduard Droberjar, Dr. a numismatik PhDr. Jiří Militký, PhD.

Výstava bude doplněna doprovodným programem pro školy. Všichni si pak budou moci vyzkoušet římskou zbroj, vyrobit typicky germánský účes, střílející "minikatapult" atd. Zakoupit zde bude možno též publikaci Germáni a doba římská na Rakovnicku. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2019 v 17 hod. a výstava potrvá do 16. února 2020. Přijďte se podívat, jak Germáni žili, pracovali, obchodovali, bojovali a umírali ve střetech s mocným římským impériem.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.