Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Komentovaná prohlídka výstavy KOVÁŘÍKOVI. Ludmila, Miroslav a Jan Kováříkovi

Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Výstavou " KOVÁŘÍKOVI. Ludmila, Miroslav a Jan Kováříkovi" provede rodinné trio autorů.

Výstava představuje uměleckou tvorbu manželů Kováříkových, Ludmily a Miroslava, a jejich syna Jana, který je např. i autorem známého pomníku Marie Terezie umístěného ve stejnojmenném parku v Praze. Miroslav je mj. autorem sochy Jana Sarkandera v Uničově. Naproti tomu Ludmila vyniká jako designér a technolog keramických a porcelánových materiálů. Jejich tvorba je zastoupena i v zahraničí.
 
Vstupné dle platného ceníku. Vstupné dle platného ceníku. V ceně vstupu také vstup na další výstavu i stálou expozici. Prohlídka začíná v 17 hodin.
 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

POHÁDKA MEZI OBRAZY/pravidelné úterní výtvarné ateliéry pro děti 2–5 let

11. 06. 2024
Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Ateliéry určené dětem s doprovodem se budou v galerii konat každý měsíc v SUDÉ týdny od 10 do 11 hodin. Červnové termíny: úterý 11. a 25. června Maximálně 8 dětí ve skupince Nutná rezervace – vždy do neděle před konáním na: vladimira.cerna@slovackemuzeum.cz Cena: 70 Kč/ateliér    

Přečíst více

Expozice Krajina, sem tam zvíře / Umění jihovýchodní Moravy

13. 02. 2024 - 31. 12. 2025
Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Pokračování dlouhodobého výstavního cyklu Umění jihovýchodní Moravy je tentokráte zaměřeno na krajinu. Ta představuje jeden z klasických námětů malířství, který je přirozeně zastoupen i ve sbírkách Galerie Slováckého muzea. Malba, ačkoli dominantní, však není zdaleka jediným výtvarným médiem, které se tímto tématem zabývá. Expozice tak představuje výběr děl ze sbírky, který je doplněn o intervence současných autorů, pracujících i v dalších médiích jako fotografie, video nebo socha. Nabízí dialog mezi různými výtvarnými technikami, odlišnými koncepcemi a různými generacemi autorů, kteří reagují na konkrétní místa nebo krajinu jako celkový fenomén. Snaží se postihnout to, co je krajině jako námětu výtvarného umění vlastní – iluzivní hloubku prostoru, do kterého chceme vstoupit, její schopnost podnítit rozjímání o věcech duchovních a její symbolistní sílu.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.