Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Place market míří do galerie

Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Zažijete jedinečnou možnost sdílení okamžiku, prostoru, myšlenek a energie prostřednictvím lokální designové tvorby v Uherském Hradišti, v srdci Slovácka.

Nové výzvy, nové trendy, nové smýšlení míří do Galerie Slováckého muzea. V sobotu 27. července od 9.00 do 19.00 hodin prostor budovy zaplní Place market, prodejní veletrh handmade výrobců. Spolupráce se sítí prodejen Place store a Slováckého muzea bylo rychlé. „Uskutečnit prodejní veletrh Place market vzešel ze strany muzea, kdy k nám přišel jejich zástupce a svěřil se, že je fanouškem prodejních akcí s lokální designovou a handmade tvorbou a že by spojení galerijních prostor a šikovných lidí chtěl ukázat veřejnosti i v Uherském Hradišti,“ popsala Iva Klimoszová z Place store, jak rychlé bylo domluvit tuto novinku, která míří do Uherského Hradiště.

„Zájem veřejnosti o galerijní umění je okrajovým tématem, což je mnohdy na škodu. Způsob, jak otevřít galerijní tajemství a umožnit lidem jejich první setkání, jsem poprvé na vlastní kůži zažil v Liberci a moc se mi toto spojení líbilo,“ svěřil se Pavel Princ, tiskový mluvčí Slováckého muzea. „Kam jinam než do galerie patří ukázka tvorby lidí, kteří jsou sami umělci, což ve většině případů dokazuje jejich tvorba,“ dodal Princ, kterému se podařilo otevřít bránu Galerie Slováckého muzea projektu novému, mladému a svěžímu.

Na prodejním veletrhu se bude prezentovat 57 českých a slovenských prodejců zastupujících přibližně 100 originálních značek, kteří nabídnou výrobky od oblečení přes keramiku a sklo, šperky, kabelky a jiné kožené, betonové a ekologické doplňky. O příjemnou atmosféru se postará brněnský DJ Alan Wood a vystoupí i cimbálové seskupení složené z 5 členů z různých hradišťských cimbálovek. Vystoupení tohoto uskupení budou dvě, první v 10.00 a druhé v 16.00 hodin.  Celý den bude možné zúčastnit se workshopu, který povede Ester Tomanová a Michaela Rezková (značka ToRe), kdy si účastníci můžou sami navrhnout a vyrobit kožené barefootové sandály. V nabídce bude také občerstvení v podobě lahodných řepových burgerů. O degustaci vína se postará bzenecká značka Vinařství Sv. Florian. Pro konkrétní seznámení se všemi značkami navštivte FB událost Place market.

„Termín po několika změnách padl na čas, kdy se koná Letní filmová škola, což je ideální. Ve městě se pohybují lidé, které zajímá rozvoj české kinematografie a které neuspokojí si večer pustit televizi jako kulisu, ale požadují od filmu něco víc a rádi se nad svým konáním zamýšlí. Díky tomu si myslíme, že by pro ně mohlo být zajímavé i téma udržitelnosti, a uznali jsme, že nám všechno nahrává, aby se to opravdu stalo,“ doplnila Klimoszová, která věří, že nezůstane pouze u jednoho ročníku a všichni si to spolu hezky užijeme!

Ke vstupu je zapotřebí pouze dobré nálady, jelikož vstupné se nevybírá.

 

Galerie Slováckého muzea, Otakarova 103, Uherské Hradiště, sobota 27. července 2019, 9.00–19.00 hodin. Vstup zdarma. Více informací na www.slovackemuzeum.cz, nebo na FB: událost Place store

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jak se dělá galerie – přednáška Rostislava Koryčánka


Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Rostislav Koryčánek – přední historik umění a architektury je mimo jiné spoluautorem stejnojmenné knihy. Kniha Jak se dělá galeri srozumitelným a zábavným způsobem vysvětluje malým čtenářům, jak galerie vznikly, jak fungují a co nám dnes mohou přinášet. Přednáška je určena široké veřejnosti, velmi užitečná však může být i pedagogům, kteří by rádi svět umění zpřístupňovali svým žákům a studentům. Začátek v 17 hodin. Vstupné: 100 Kč – dospělí 70 Kč – děti 6–15 let, studenti, senioři

Přečíst více

Komentovaná prohlídka výstavy Návraty malíře Pavla Vavryse


Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Výstavou bude od 15 hodin provázet historička umění PhDr. Milada Frolcová a Pavel Vavrys.

Přečíst více

SAMA V HORÁCH / Lenka Falušiová

21. 03. 2024 - 26. 05. 2024
Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Autorka se věnuje především kresbě a grafice, kterou vystudovala v Ateliéru grafiky I. u prof. Jiřího Lindovského a prof. Dalibora Smutného na pražské AVU. Hlavní inspirací pro její práci je především příroda. Technikami hlubotisku jako čárový lept nebo mezzotinta, vytváří výseky z hustých lesů, podrostů a skal. I když jsou tyto náměty naturalisticky zpracované, s odstupem vypadají spíše jako abstraktní struktury než vědecké studie. Působí trochu jako hledání řádu-nějakého opakujícího se vzoru v chaosu. V roce 2020 získala cenu Grafika roku, za techniku tisku z hloubky. Její díla jsou zastoupena jak ve sbírkách českých galerií, tak například ve sbírkách National museum of Fine Arts R.O.C. na Taiwanu nebo National Library of Catalonia v Barceloně. Vernisáž se koná 21. 3. 2024 v 17.00 hodin.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.