Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zahájení galerijní sezóny 2017

Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

16. 02. 2017 - 09. 04. 2017

Galerie Slováckého muzea zpřístupní dvě nové výstavy a otevře tak sezónu 2017. Na úvod se představí Jan Konůpek a Memento Tiziani.

Jan Konůpek (1883 – 1950) / známý i neznámý – přízemní sál

Mystik a vizionář versus realista a milovník přírody. Že to nejde dohromady? Ale ano! V rozsáhlém díle Jana Konůpka to všechno najdeme. Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor a pedagog zaujal svým tematickým rozsahem milovníky umění, sběratele i vydavatele literatury různých žánrů. Jeho práce jsou zastoupené téměř ve všech galerijních a muzejních sbírkách, tedy i ve fondu Galerie Slováckého muzea. Přes stovku artefaktů do Galerie Slováckého muzea věnoval na počátku 60. let 20. století doktor Jiří Konůpek, jediný umělcův syn. Samostatná výstava grafik a kreseb Jana Konůpka bude připomenutím, poctou i v mnoha směrech také objevem pro současnou generaci.

 

Memento Tiziani – velký a malý sál 1. patro

Jeden z nejznámějších Tizianových obrazů Apollo a Marsyas a jeho zapůjčení do Metropolitního muzea v New Yorku se staly inspirací pro více jak stovku současných umělců. Výstava, jejímž leitmotivem jsou volné interpretace, parafráze, reminiscence celosvětově známého unikátu kroměřížských sbírek, se v loňském roce realizovala v Galerii Orlovna a v Arcibiskupském zámku v Kroměříži. Výběr pozoruhodných artefaktů z této výstavy se představuje v Uherském Hradišti.

 

Galerie Slováckého muzea, Otakarova 103, Uherské Hradiště. Vernisáž ve čtvrtek 16. února v 17.00 hodin. Výstava potrvá do 9. dubna 2017.


Vyhledat muzeum


Aktuality

POHÁDKA MEZI OBRAZY - pravidelné úterní výtvarné ateliéry pro děti 2–5 let


Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Ateliéry určené dětem s doprovodem se konají každý měsíc v sudé týdny od 10 do 11 hodin (maximálně 10 dětí ve skupince). Nutná rezervace – vždy do neděle před konáním! Mgr. Vladimíra Černá vladimira.cerna@slovackemuzeum.cz Cena: 70 Kč/ateliér a dítě.  

Přečíst více

TO UMÍM TAKY - pravidelné úterní výtvarné ateliéry pro děti 5–8 let


Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Ateliéry určené dětem s doprovodem (těšíme se zejména na prarodiče s vnoučaty) se konají každý měsíc v liché týdny od 14 do 15 hodin (maximálně 12 dětí ve skupince). Nutná rezervace – vždy do neděle před konáním! Mgr. Vladimíra Černá vladimira.cerna@slovackemuzeum.cz Cena: 70 Kč/ateliér a dítě.    

Přečíst více

SAMA V HORÁCH / Lenka Falušiová

21. 03. 2024 - 26. 05. 2024
Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

Autorka se věnuje především kresbě a grafice, kterou vystudovala v Ateliéru grafiky I. u prof. Jiřího Lindovského a prof. Dalibora Smutného na pražské AVU. Hlavní inspirací pro její práci je především příroda. Technikami hlubotisku jako čárový lept nebo mezzotinta, vytváří výseky z hustých lesů, podrostů a skal. I když jsou tyto náměty naturalisticky zpracované, s odstupem vypadají spíše jako abstraktní struktury než vědecké studie. Působí trochu jako hledání řádu-nějakého opakujícího se vzoru v chaosu. V roce 2020 získala cenu Grafika roku, za techniku tisku z hloubky. Její díla jsou zastoupena jak ve sbírkách českých galerií, tak například ve sbírkách National museum of Fine Arts R.O.C. na Taiwanu nebo National Library of Catalonia v Barceloně. Vernisáž se koná 21. 3. 2024 v 17.00 hodin.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.