Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zahájení galerijní sezóny 2017

Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti)

16. 02. 2017 - 09. 04. 2017

Galerie Slováckého muzea zpřístupní dvě nové výstavy a otevře tak sezónu 2017. Na úvod se představí Jan Konůpek a Memento Tiziani.

Jan Konůpek (1883 – 1950) / známý i neznámý – přízemní sál

Mystik a vizionář versus realista a milovník přírody. Že to nejde dohromady? Ale ano! V rozsáhlém díle Jana Konůpka to všechno najdeme. Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor a pedagog zaujal svým tematickým rozsahem milovníky umění, sběratele i vydavatele literatury různých žánrů. Jeho práce jsou zastoupené téměř ve všech galerijních a muzejních sbírkách, tedy i ve fondu Galerie Slováckého muzea. Přes stovku artefaktů do Galerie Slováckého muzea věnoval na počátku 60. let 20. století doktor Jiří Konůpek, jediný umělcův syn. Samostatná výstava grafik a kreseb Jana Konůpka bude připomenutím, poctou i v mnoha směrech také objevem pro současnou generaci.

 

Memento Tiziani – velký a malý sál 1. patro

Jeden z nejznámějších Tizianových obrazů Apollo a Marsyas a jeho zapůjčení do Metropolitního muzea v New Yorku se staly inspirací pro více jak stovku současných umělců. Výstava, jejímž leitmotivem jsou volné interpretace, parafráze, reminiscence celosvětově známého unikátu kroměřížských sbírek, se v loňském roce realizovala v Galerii Orlovna a v Arcibiskupském zámku v Kroměříži. Výběr pozoruhodných artefaktů z této výstavy se představuje v Uherském Hradišti.

 

Galerie Slováckého muzea, Otakarova 103, Uherské Hradiště. Vernisáž ve čtvrtek 16. února v 17.00 hodin. Výstava potrvá do 9. dubna 2017.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.