Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzejní noc 2022

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti spolu se Základní uměleckou školou v Uherském Hradišti a Knihovnou Bedřicha Beneše Buchlovana vás srdečně zvou na noc plnou zážitků a překvapení.

Park místem k promenádování

Muzejní noc pod taktovkou Slováckého muzea, Knihovny BBB a ZUŠ Uherské Hradiště

 

Po třech letech se do Uherského Hradiště vrací Muzejní noc. Pro všechny návštěvníky, malé i velké, jsou připraveny nejrůznější aktivity, zábava, soutěžní disciplíny a tvoření. Středobodem akce bude hlavní budova Slováckého muzea a přilehlý park ve Smetanových sadech, kde se uskuteční většina připraveného programu. Dvě komentované prohlídky proběhnou také v Galerii Slováckého muzea. Tato akce zařazená na seznam Mezinárodního dne muzeí v České republice je připravena na pátek 20. května od 16.30 do 23.59 hodin. Dobrovolné vstupné bude věnováno na obnovu ukrajinských památek a sbírek.

Prostranství před budovou muzea se promění v kolonádu z přelomu 19. a 20. století. Celá akce bude volnou inspirací k aktuálně probíhající výstavě Jako růže, móda zrcadlem doby. „Pro návštěvníky jsou připraveny kromě komentovaných prohlídek i hudební a dramatická vystoupení žáků ZUŠ Uherské Hradiště a pohádkové čtení pracovnic dětského oddělení Knihovny BBB. Po celou dobu trvání akce mohou děti vybírat z nepřeberného množství doprovodných aktivit,“ láká Petra Tománková, koordinátorka akce ze Slováckého muzea a vyjmenovává z programu: „Ve Smetanových sadech bude program propojen s výstavou Jako růže a muzeum a jeho okolí se promění v promenádu krásně oděných dam a elegantních pánů. Každý si bude moci vyrobit klobouk, slunečník nebo vějíř, navštívit stylovou kavárnu. Kdo bude chtít, může si procvičit navlékání, šněrování, chůzi s krinolínou v úzké uličce a spoustu dalších aktivit.“

K poslechu budou v průběhu podvečera hrát a recitovat žáci ZUŠ. V 18.00 se můžeme těšit na čtenou pohádku Labutí dům. Poté budou následovat i komentované prohlídky výstavy Jako růže, kterých se ujme autorka výstavy Libuše Dufková z Moravského zemského muzea v Brně. První v 18.30, další 21.00. Prohlídky budou vždy zakončeny módní přehlídkou okrašlovacího spolku Calma z Luhačovic.

Nejen pro zájemce výtvarného umění je program připraven i v Galerii Slováckého muzea, kde si kurátoři připravili povídání o plastice Meteorit, která pro mnohé rozporuplně obsazuje prostor před galerií. Dále se dozví zajímavosti z historie samotné budovy a představí i aktuální výstavy Přírůstky a Lubomír Typlt.

 

Hlavní budova Slováckého muzea, Smetanovy sady 179, Uherské Hradiště, pátek 20. května od 16.30 do 23.59 hodin. Vstup volný.

 

Bližší informace:

MgA. Petra Tománková, koordinátorka akce

mobil: 734 282 498,

e-mail: petra.tomankova@slovackemuzeum.cz

 

Program:

Slovácké muzeum – hlavní budova, Smetanovy sady

16.30 – 21.00

* Vystoupení dětí ze ZUŠ Uherské Hradiště – dramatický a hudební obor

* Tvořivé dílničky a aktivity před muzeem

výroba klobouků, vějířů a slunečníků

výroba papírových zvířátek

šněrování, navlékání, labyrint s honzíkem, zábavné portrétování

18.00

* Čtení z knihy Daniely Krolupperové Labutí dům – knihovnice dětského oddělení Knihovny BBB

(ve výstavě Jako růže)

18.30 a 21.00

* Komentované prohlídky výstavy Jako růže s módní přehlídkou spolku Calma z Luhačovic

 

Galerie Slováckého muzea – Otakarova ulice

17.30

* Komentovaná prohlídka objektu galerie.

19.30

*Komentovaná prohlídka výstav Přírůstky a Typlt

 

www.slovackemuzeum.cz

www.knihovnabbb.cz

www.zusuh.cz

 


 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Živé rozhlasové vysílání ze Slováckého muzea


Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Český rozhlas Zlín z aktuální výstavy 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě v přímém přenosu od 14 hodin odvysílá pořad Rendez-vous. Vstupné: 100 Kč/dospělí 70 Kč/děti 6-15 let, studenti, senioři https://www.slovackemuzeum.cz/100-let-vysilani-ceskoslovenskeho-rozhlasu-na-jihovychodni-morave

Přečíst více

100letí nemocnice v Uherském Hradišti

16. 05. 2024 - 07. 07. 2024
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Výstava k 100. výročí založení nemocnice s vernisáží ve čtvrtek 16. května v 17 hodin. Výstava zachycuje stoletou historii uherskohradišťské nemocnice od jejího vzniku v roce 1924, zakládání jednotlivých oddělení, stavbu pavilonů a významné osobnosti až po nemocnici v době covidu. Texty doplňují desítky dobových fotografií a historických předmětů z pozůstalosti MUDr. Karla Masaříka i přímo z nemocnice.  

Přečíst více

100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě

14. 03. 2024 - 14. 07. 2024
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Český rozhlas v roce 2023 oslavil 100 let existence a naše výstava na ni plynule naváže v souvislosti se zřízením první další regionální stanice v Brně v roce 1924. Výstava přiblíží 100 let technického i programového vývoje rozhlasu i dnešní roli moderního veřejnoprávního média. Projekt připomene první rozhlasovou stanici Radiojournal, významné regionální rozhlasové osobnosti a události, program a hudbu v jednotlivých obdobích i vývoj výrobní, přenosové a vysílací techniky. Ve spolupráci přímo s Českým rozhlasem a jeho regionálními stanicemi v Brně a Zlíně, Technickým muzeem v Brně a Národním technickým muzeem v Praze, nabídne výstava řadu raritní techniky, kterou si bude možné osahat a případně vyzkoušet (např. originální brněnský znělkostroj, záznamová zařízení, modelové rozhlasové studio). Prostřednictvím poslechu reportáží, záznamu her, literárních a hudebních pořadů či koncertů (SOČR, TOČR, SOBR, BERO, BROLN a další) je také zavede do rozmanité rozhlasové produkce uplynulého století. Archivní nahrávky Českého rozhlasu se návštěvníkům zhmotní v žánrových posleších pod tzv. audio sprchami – sportovními okamžiky, politickými událostmi, dramatickou tvorbou nebo pohádkami pro děti. Další audia přes QR kód ozvučí dobové fotografie a doprovodné informace a další pořady si bude možné poslechnout při individuální procházce s vlastními sluchátky a aplikací mujRozhlas. Dvakrát za hodinu se celým prostorem výstavy rozezní rozhlasový obsah pro společný poslech. Výstava ale kromě historie bude prezentovat i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.