Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vánoce ve Slováckém muzeu

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

19. 12. 2022 - 21. 12. 2022

V prostorách hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech je připraveno každoroční předvádění výroby vánočních ozdob, betlémových figurek a pečiva pro širokou veřejnost. 19. 12. – 21. 12. 2022 denně od 8 do 15 hodin.

Návštěvníci si mohou pod dohledem tvůrců prakticky vyzkoušet předváděné techniky.

Pondělí 19. 12.

  • Zdeněk Matyáš – dřevěné figurky do betléma
  • Marie Bilíková – šusťové panenky
  • Eva Oškerová – vizovické pečivo

Úterý 20. 12.

  • Zdeňka Brandysová – paličkovaná krajka
  • Jindřich Pilát – voskové svíčky
  • Ludmila Benešíková – slaměné vánoční ozdoby

Středa 21. 12.

  • Libor Jurčík – dřevěné hračky
  • Františka Snopková – šusťové panenky
  • Irena Burdová – zdobené perníčky

Vstupné dle platného ceníku.

VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNY

Pro děti jsou také připraveny vánoční tvořivé dílny s lektory pro školy a školky, kteří budou s dětmi zdobit vánoční cukroví a vyrábět vánoční ozdoby. V ceně tohoto programu je zahrnut vstup do expozice, aktuálních výstav a shlédnutí práce tvůrců.

Vstupné na vánoční tvořivé dílny: 50 Kč / osoba, pedagogický doprovod zdarma

NUTNÁ REZERVACE (pro skupinu max. 30 dětí s doprovodem):

Mgr. Alexandra Turečková, Email: alexandra.tureckova@slovackemuzeum.cz, +420 734 693 528, 572 551 370


Vyhledat muzeum


Aktuality

Předběžné výsledky archeologických výzkumů v trase dálnice D55


Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Jaké zajímavosti odkryli archeologové při stavbě úseku dálnice D55, úsek 5508 Staré Město–Moravský Písek z let 2021 a 2022? Přednáší archeolog Mgr. Miroslav Popelka, vedoucí pobočky Kroměříž Ústavu archeologické památkové péče Brno. Při budování nového úseku dálnice byly v mezi Starým Městem a Moravským Pískem prozkoumány cenné a mnohdy zásadní archeologické situace. Mezi velice atraktivní nálezy se řadí kompletně prozkoumaný půdorys dlouhého domu kultury s moravskou malovanou keramikou ze závěru mladší doby kamenné z Nedakonic, rozsáhlé polykulturní sídliště u Polešovic (zaniklá ves Záblacany) nebo nově objevené kostrové pohřebiště z 11. století s bohatou výbavou z rozhraní katastrů Nedakonic a Polešovic. Představeny budou dosavadní výsledky obohacené množstvím fotografické dokumentace z průběhu výzkumů.   Přednáškové centrum Slováckého muzea, Štefánikova 1285 (areál bývalých kasáren), čtvrtek 30. března v 17.00 hodin. VSTUP VOLNÝ.   Přednáška je realizována ve spolupráci Muzejního spolku a Slováckého muzea v Uherském Hradišti.  

Přečíst více

Dílničky pro levé ručičky


Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

O pololetních prázdninách jsou připraveny dílničky pro všechny, kdo rádi tvoří a mají rádi zimu a sníh. Akce se koná v čase 10 až 14 hodin. Vstupné 50 Kč.  

Přečíst více

Tvoříme v muzeu | Modrotisk


Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Účastníci se seznámí s unikátní technologií modrotisku a vytvoří si vlastní výrobek. Základem kurzu je seznámení s technologií modrotisku a vytvoření volné kompozice motivů nanášením rezervážní hmoty na textilii. Výsledkem bude vytvoření např. prostírky, polštáře nebo tašky. Lektorkou kurzu je výtvarnice Antonie Dostálková, jejíž styl modrotiskové tvorby je velmi osobitý a inspirující. Účastníci workshopu si rozvrhnou a namalují vlastní motiv a muzeum zajistí obarvení textilie v modrotiskové dílně Arimo ve Strážnici. Hotový výrobek bude připraven k vyzvednutí ve Slováckém muzeu asi za dva týdny. V ceně kurzu je zahrnuto: plátno, rezervážní hmota, štětce a další pomůcky ke kreslení a obarvení látky v modrotiskařské dílně. Cena: 700 Kč. Trvání kurzu 9-12 hodin, sobota 4. 2. 2023. Zájemci se mohou přihlásit: Mgr. Gabriela Směřičková gabriela.smerickova@slovackemuzeum.cz +420 572 556 556, +420 572 551 370    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.