Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vánoce ve Slováckém muzeu

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

19. 12. 2022 - 21. 12. 2022

V prostorách hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech je připraveno každoroční předvádění výroby vánočních ozdob, betlémových figurek a pečiva pro širokou veřejnost. 19. 12. – 21. 12. 2022 denně od 8 do 15 hodin.

Návštěvníci si mohou pod dohledem tvůrců prakticky vyzkoušet předváděné techniky.

Pondělí 19. 12.

  • Zdeněk Matyáš – dřevěné figurky do betléma
  • Marie Bilíková – šusťové panenky
  • Eva Oškerová – vizovické pečivo

Úterý 20. 12.

  • Zdeňka Brandysová – paličkovaná krajka
  • Jindřich Pilát – voskové svíčky
  • Ludmila Benešíková – slaměné vánoční ozdoby

Středa 21. 12.

  • Libor Jurčík – dřevěné hračky
  • Františka Snopková – šusťové panenky
  • Irena Burdová – zdobené perníčky

Vstupné dle platného ceníku.

VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNY

Pro děti jsou také připraveny vánoční tvořivé dílny s lektory pro školy a školky, kteří budou s dětmi zdobit vánoční cukroví a vyrábět vánoční ozdoby. V ceně tohoto programu je zahrnut vstup do expozice, aktuálních výstav a shlédnutí práce tvůrců.

Vstupné na vánoční tvořivé dílny: 50 Kč / osoba, pedagogický doprovod zdarma

NUTNÁ REZERVACE (pro skupinu max. 30 dětí s doprovodem):

Mgr. Alexandra Turečková, Email: alexandra.tureckova@slovackemuzeum.cz, +420 734 693 528, 572 551 370


Vyhledat muzeum


Aktuality

Živé rozhlasové vysílání ze Slováckého muzea


Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Český rozhlas Zlín z aktuální výstavy 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě v přímém přenosu od 14 hodin odvysílá pořad Rendez-vous. Vstupné: 100 Kč/dospělí 70 Kč/děti 6-15 let, studenti, senioři https://www.slovackemuzeum.cz/100-let-vysilani-ceskoslovenskeho-rozhlasu-na-jihovychodni-morave

Přečíst více

100letí nemocnice v Uherském Hradišti

16. 05. 2024 - 07. 07. 2024
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Výstava k 100. výročí založení nemocnice s vernisáží ve čtvrtek 16. května v 17 hodin. Výstava zachycuje stoletou historii uherskohradišťské nemocnice od jejího vzniku v roce 1924, zakládání jednotlivých oddělení, stavbu pavilonů a významné osobnosti až po nemocnici v době covidu. Texty doplňují desítky dobových fotografií a historických předmětů z pozůstalosti MUDr. Karla Masaříka i přímo z nemocnice.  

Přečíst více

100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě

14. 03. 2024 - 14. 07. 2024
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti (Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, příspěvková organizace)

Český rozhlas v roce 2023 oslavil 100 let existence a naše výstava na ni plynule naváže v souvislosti se zřízením první další regionální stanice v Brně v roce 1924. Výstava přiblíží 100 let technického i programového vývoje rozhlasu i dnešní roli moderního veřejnoprávního média. Projekt připomene první rozhlasovou stanici Radiojournal, významné regionální rozhlasové osobnosti a události, program a hudbu v jednotlivých obdobích i vývoj výrobní, přenosové a vysílací techniky. Ve spolupráci přímo s Českým rozhlasem a jeho regionálními stanicemi v Brně a Zlíně, Technickým muzeem v Brně a Národním technickým muzeem v Praze, nabídne výstava řadu raritní techniky, kterou si bude možné osahat a případně vyzkoušet (např. originální brněnský znělkostroj, záznamová zařízení, modelové rozhlasové studio). Prostřednictvím poslechu reportáží, záznamu her, literárních a hudebních pořadů či koncertů (SOČR, TOČR, SOBR, BERO, BROLN a další) je také zavede do rozmanité rozhlasové produkce uplynulého století. Archivní nahrávky Českého rozhlasu se návštěvníkům zhmotní v žánrových posleších pod tzv. audio sprchami – sportovními okamžiky, politickými událostmi, dramatickou tvorbou nebo pohádkami pro děti. Další audia přes QR kód ozvučí dobové fotografie a doprovodné informace a další pořady si bude možné poslechnout při individuální procházce s vlastními sluchátky a aplikací mujRozhlas. Dvakrát za hodinu se celým prostorem výstavy rozezní rozhlasový obsah pro společný poslech. Výstava ale kromě historie bude prezentovat i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.