Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

DOMOV/HEIMAT

Památník Karla Hynka Máchy (Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě)

27. 06. 2022 - 18. 09. 2022

Grafiky Pavla Krause na motivy poémy Domov/Heimat Tomáše Cidliny Výstava v Památníku K. H. Máchy v Doksech

Hlavní výstavní akcí letošního roku v Památníku K. H. Máchy v Doksech je výstava souboru grafik Pavla Krause, které vznikly na motivy poémy Tomáše Cidliny nazvané Domov/Heimat. Soubor prací s tématem minulosti a současnosti českého pohraničí zde bude vystaven od 3. 5. do 18. 9. 2022.

Dvojjazyčná poéma Tomáše Cidliny vznikla původně jako libreto stejnojmenné skladby Ľubicy Čekovské pro smyčcový kvartet a smíšený sbor uvedené ve světové premiéře na festivalu Lípa Musica v roce 2021. S napsaným materiálem se rozhodl jeho tvůrce dále pracovat a oslovil proto Pavla Krause a požádal ho, aby čtyři básně, které poému tvoří, interpretoval i výtvarně. Vzniklo tak komplexní umělecké dílo, které má svou literární, hudební i výtvarnou složku. Následně byly básně Šumava, Severní Čechy, Luž a Kus domova doprovozené grafikami Pavla Krause vydány knižně. Nyní se celý materiál ve větším provedení dostává před návštěvníky jako výstava se stejnojmenným názvem Domov/Heimat.

V Památníku lze zakoupit knižní vydání poémy či objednat zarámovaný signovaný reprint jednotlivých grafik dle vlastního výběru.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.