Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kateřina Černá - linoryty, knihy, loutky

Památník Karla Hynka Máchy (Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě)

Vernisáž výstavy výtvarnice Kateřiny Černé v Památníku K. H. Máchy v Doksech. Výstava linorytů, knih a loutek. 17. 5. v 16.00 hodin

Srdečně Vás zveme na slavnostní vernisáž výstavy výtvarnice Kateřiny Černé do Památníku K. H. Máchy v Doksech.

Kateřina Černá, narozená 17. 2. 1937, diplomovaná akademická malířka, členka Hollaru a pražského „Pařížského klubu“, zakladatelka soukromého rukodělného vydavatelství Grafoman, absolvovala AVU roku 1963 u profesora K. Součka, kde malovala portréty a zátiší klasickou olejovou technikou na plátno. Později se věnovala a dodnes věnuje kolážím (či asamblážím) a též grafice (lept, lino)
Již v roce 1962 vznikla první autorská knížka, od té doby si kromě „vážné tvorby“ píše a ryje své knížky a sešity už více než 50 let! Nynější výstava představí její knižní tvorbu a představí ji veřejnosti. Jsou to většinou knížky rukopisné v jednom exempláři, popřípadě vydané vlastním nákladem jako příležitostné tisky. V současné době spolupracuje s vydavatelstvím Bylo nebylo, kde vydala několik svých autorských knížek. Na vernisáži bude přítomna paní Anna Pleštilová z vydavatelství Bylo nebylo. O hudební doprovod se postará pěvecký sbor žáků ZŠ K. H. Máchy Pramínek a Flétnový soubor ZUŠ Doksy.

Vernisáž výstavy začíná 17. 5. 2017 v 16. hodin.

 

                                                                                                                                                         


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.