Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

LENFEST - lněné setkání s pohádkou

Památník Karla Hynka Máchy (Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě)

23. 07. 2016

V pobočce českolipského muzea, Památníku K. H. Máchy v Doksech se 23. července 2016 uskuteční první – pilotní – ročník LENFESTU. 11 - 16 hodin. Vstupné zdarma!

 

Na zahradě Památníku K. H. Máchy v Doksech se představí jeden z pořadatelů JEN LEN ateliér s ruční intuitivní výšivkou. Výrobu lněného papíru předvede Michal Gorec, majitel ruční papírny

PAPYREA ve Zdislavě. Do papírnického řemesla se děti i dospělí mohou sami ponořit a dozví se také spoustu nového o jeho historii a technikách.

 KOUKOL V OBILÍ je malá dílna z Volfartic, kde se její zakladatelka, rovněž velká milovnice lněného textilního materiálu, zabývá jeho zpracováním – předením na kolovratu. Ukázku doplní prodejem ručně šitého lněného zboží.  Další účastnicí je PIMPINELLA s nápaditými dekoracemi pro malé i velké. 

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě uchovává ve svých sbírkách na tisíce forem z bývalých kartounek. Části forem, které již nemohou sloužit jako exponát, využivá muzeum pro tvůrčí dílny, kdy je možné si těmito fragmenty tisknout na textil krásné rostlinné nebo abstraktní motivy. Tento zážitek připravilo muzeum i pro LENFEST a tisknout se bude samozřejmě na lněné plátno. 

Nezapomínáme ovšem ani na len, jako potravinu. FLORIAN CAFÉ z České Lípy chystá pro návštěvníky dobroty s lněnými semínky a lněným olejem. A také své tradiční domácí limonády a kávu. Protože byla o lnu napsána jedna úžasná pohádka, nemůže chybět ani na našem setkání. Příběh o třech přadlenách uvidíte na zahradě Památníku K. H. Máchy v podání Markéty Sýkorové z Naivního divadla Liberec v 11:30 a ve 14:00 hodin.

                                   


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.