Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Řezbářské sympozium

Památník Karla Hynka Máchy (Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě)

31. 08. 2022 - 03. 09. 2022

Zveme Vás do dřevo-sochařské dílny pod širým nebem do zahrady Památníku K. H. Máchy v Doksech, kde se uskuteční již třicáté sedmé setkání mistrů řezbářů. V pátek 2. září  v 17 hodin vystoupí provodínský písničkář Petr Bratršovský.

Srdečně vás zveme do Památníku K. H. Máchy v Doksech, kde se uskuteční tradiční setkání mistrů řezbářů a všech, kdo mají rádi dřevo a umění.

Řezbářství patří mezi umělecká řemesla, která si v posledních letech získávají četné příznivce a obdivovatele. Také pro ně je určen již 37. ročník řezbářského sympozia. Od středy 31. 8. do soboty 3. 9. 2022 představí na zahradě nejstaršího dochovaného stavení v Doksech svoji tvorbu umělci z různých koutů Čech, profesionálové i amatéři všech věkových kategorií.
V pátek 2. 9. od 17 hodin v rámci sympozia vystoupí známý provodínský písničkář Petr Bratršovský.

Sympozium, které  není tematicky nijak omezeno, nechává autorům prostor pro vlastní invenci, účastníky setkání jsou nejen profesionální řezbáři, ale i amatéři, a to všech věkových kategorií.
„Návštěvníci mohou nahlédnout řezbářům přímo pod ruce a sledovat, jak se kus hrubě tesaného dřeva mění v umělecké dílo, nebo si některé techniky pod dohledem umělců vyzkoušet. Z těchto důvodů je akce oblíbená také u žáků základních i středních škol,“ doplňuje Jaruška Vondrová, vedoucí Památníku K. H. Máchy.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.