Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slaměné odpoledne

Památník Karla Hynka Máchy (Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě)

Řemeslné odpoledne s dílničkami pro děti i dospělé a pohádkou Klaunského divadla Jeníčka a Mařenky.

I letos pro vás připravujeme na zahradě Památníku K. H. Máchy v Doksech řemeslné odpoledne, kde se seznámíte, ale hlavně si vlastnoručně vyzkoušíte práci s nějakým tradičním materiálem.
Jak už název napovídá, letos bude v sobotu 15. července mít hlavní roli sláma.

Sláma má v našem životě nezastupitelné místo. Je využívána jako krmivo, biopalivo, může sloužit pro výrobu papíru, briket, slámek neboli brček. V minulosti sloužila i jako výplň do matrací – slamníků.
Zároveň je možno ji využít k výrobě ozdobných předmětů, ošatek, vánočních ozdob, košíků. Ze slámy se dají postavit celé domy a ve skanzenech si i dnes můžete prohlédnout doškové střechy.

Sláma je pro Spolek Souznění z České Lípy velmi oblíbený materiál a dokáže s ním úplné divy. Jejich sochy v životní velikosti, jejichž přípravě věnují mnoho hodin práce, si budete moci prohlédnout a naučíte se je vyrábět. V dalších dílničkách si vyrobíte slaměné ozdoby, loutky a na památku se můžete zvěčnit ve fotokoutku.

Odpoledne zpestří ve 14 hodin veselá pohádka O Perníkové chaloupce v podání Klaunského divadla Jeníčka a Mařenky a nebude chybět občerstvení, třeba vafle na tyčce, točená malinovka a grilované dobroty

 

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.