Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Dny lidové architektury

Vísecká rychta – Expozice lidového bydlení (Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě)

23. 07. 2022 - 24. 07. 2022

Čtvrtý červencový víkend, 23.–24. 7., proběhne celorepubliková akce Dny lidové architektury. Nabitým sobotním programem se připojí i Vísecká rychta v Kravařích, po celý víkend bude do pobočky českolipského muzea vstup zdarma.

Pro návštěvníky jsme připravili na sobotu doprovodný program, a to například oživlé expozice, které zajistí dva divadelní soubory. Dále budou k vidění ukázky historických řemesel (jak se dělají šindele nebo předení na kolovratu), zvířátka na dvoru rychty a občerstvení zajistí Retrobufet z Nového Boru. 

Na pobočce probíhají stálé akce: Malovaný nábytek (stálá expozice) a výstava s názvem: „Česká paní česky vaří, přitom dobře hospodaří“.  

Od 9–14 soutěž o nejlepší bábovku - přineste bábovku vlastní výroby, vyměňte si recepty a ochutnejte!

Od 10.30  komentovaná prohlídka výstavy, a to kávovin, bábovkových forem a vyšívaných kuchařek. Kateřina Ebelová, autorka výstavy představí i další exponáty ze svých sbírek. 

Od 14.00  přednáška s obrazovým materiálem a ukázka pražení s Kateřinou Ebelovou a Jaroslavem Světlíkem. Výměna receptů a zkušeností při pečení bábovek. Přijďte se pochlubit svým "bábovkovým dílem".  

Od 15.00 vyhlášení vítěze o nejlepší bábovku


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.