Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Velikonoce na Vísecké rychtě

Vísecká rychta – Expozice lidového bydlení (Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě)

Velikonoční svátky jara oslavíme v sobotu 31. března na Vísecké rychtě v Kravařích od 10.00 do 16.00. Program toho dne je určen hlavně rodinám s dětmi, ale i těm, kteří si chtějí užít atmosféru a tradice jarního venkova.

Oslavy Velikonoc na Vísecké rychtě.

Dopoledne, v 11,00 hodin, vystoupí folklórní soubor Patašpička z Jablonného v Podještědí společně s hudebním doprovodem Lusatia Consort ze Cvikova. Pro návštěvníky si připravili příběh s názvem „Velká noc bude...“. Za účasti obou souborů bude také ve 13.30 vynesena do Bobřího potoka smrtka, která symbolizuje zimu. K průvodu se může přidat každý, kdo se bude chtít tímto starodávným způsobem rozloučit s uplynulým ročním obdobím a přivítat tak jaro.

Atmosféře Velikonoc budou odpovídat také rukodělné dílničky, v rámci kterých si budou moci děti i dospělí vyrobit kraslici, uplést pomlázku nebo si zkusit upéct voňavé dobroty. Nebudou chybět ani tradiční řemeslné výrobky z textilu, keramiky nebo papíru, ale také květiny, domácí marmelády, frgály a spousta dalšího. Můžete u nás strávit celý den, protože občerstvení pro Vás bude připraveno a hlad a chutě snadno zaženete. Nebudou chybět ani domácí kremrole, velikonoční muffiny, zelené pivo, klobásy a mnoho dalšího.

Těšíme se na Vás.

                                                                                                       


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.