Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Konvergence - vyvřeliny a naplaveniny

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

02. 04. 2022 - 13. 11. 2022

Unikátní výstavu obrazů, soch, objektů a grafik 15 výtvarníků s fotografiemi míst, kde tvoří a žijí, hostí od 2. dubna v prostoru ambitu Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.

„Výstava Konvergence – vyvřeliny a naplaveniny zahrnuje obrazy, grafiky a sochy 15 výtvarníků, kteří žijí své životy, ojedinělé příběhy a osudy v příhraničním Libereckém kraji, potažmo na Českolipsku, kteří se zde usadili, byli sem naplaveni, nebo vykrystalizovali  z hlubinného magmatu tohoto kraje,“ vysvětluje Pavel Kraus. Pečlivě vybraní autoři se na výstavě představují v 85 vlastních výtvarných dílech a prostřednictvím 120 fotografií mladé fotografky JASMÍNY, která zde předkládá jejich osobité portréty a subjektivní fotografické pohledy do jejich ateliérů, domů a domovů.

Petr Císařovský, Jiří Černý, Jaroslav Holý, Miroslav Jiránek, Lukáš Karbus, Václav Kubát,  Tomáš Novotný, Luboš Plný, Roman Řezáč, Vladimír Svoboda, Regina Šišmišová a Atila Vörös, to jsou jména, která nalezneme nejen na výstavě, ale i ve stejnojmenné knize. Obsáhlá publikace shodné tvůrčí dvojice Kraus / JASMÍNA přináší osobnostní profily výše jmenovaných a mnohé fotografie.

V intimních rozhovorech vedených Pavlem Krausem se rozkrývají výrazné osobní příběhy a rozličný charakter práce jednotlivých umělců v kontextu se sídelními, historickými, krajinnými a sociálními strukturami a danostmi. Velká část výpravné publikace je vyhrazena kolekci výtvarně-dokumentárních fotografií mladé fotografky.

       


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.