Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Retro týden knihoven

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

03. 10. 2016 - 09. 10. 2016

Retro týden knihoven. Zveme vás do studovny knihovny VMG, která se promění v místo, kde můžete nasát atmosféru 60. - 70. let.

Zveme vás do studovny knihovny VMG, která se promění v místo, kde můžete nasát atmosféru
60. - 70. let. Budete mít možnost prohlédnout si dobové knihy, výstavu Zlatá léta českého filmového plakátu a na Rajském dvoře si připomenout, jak se dříve kempovalo.
Ve čtvrtek  6. října budeme s dětmi číst ve stanu oblíbené pohádkové knihy.

Další akcí bude výstava a přednáška Marka Hofmana, která připomene nezapomenutelnou osobnost Československé populární hudby, Waldemara Matušku a jeho vystoupení na Českolipsku.
Vzpomínkový podvečer se uskuteční v Biberově kapli VMG 6. října od 17.00 hodin.
Účast přislíbil blízký přítel Waldemara a zakladatel jeho muzea v Jaroměři – Josefově, pan Miroslav Frost, který povypráví o jejich přátelství, přiveze ukázat raritní desky a exponáty ze své sbírky. Na malé výstavě si budete moci přečíst životopis a zajímavosti z umělcova života, prohlédnout si některé jeho LP a SP desky a unikátní fotografie, které nebyly nikdy publikovány. Večerem také zazní známé i dosud nikdy nevydané Matuškovy písně.

Celý týden zakončí 8. října od 9-12 a 13-17 hodin  Ambit plný knih. Jedná se o první ročník burzy knih, do které se můžete zapojit i vy prodejem svých knih, které už doma nevyužijete. Přihlásit se můžete během září v muzejní knihovně.

6. 10. Čtení ve stanu -  na Rajském dvoře si připomeneme, jak se dříve kempovalo.V 10.00, 11.00 a 14.00 hodin budeme s dětmi číst ve stanu oblíbené pohádkové knihy 60. - 70. let.

6. 10. v 17.00 hod. - Waldemar Matuška na Českolipsku
Povídání  a výstava Marka Hofmana o Waldemaru Matuškovi a  jeho vystoupeních v České Lípě. Přednášky se zúčastní a zavzpomíná také pan Miroslav Frost, zakladatel muzea Waldemara Matušky a jeho blízký přítel. Účast přislíbil i syn W. Matušky, Miroslav. Spojeno s poslechem Waldemarových známých i neznámých písniček. 

8. 10.  od 9-12 a 13-17 hodin
Celý týden zakončí akce Ambit plný knih. Jedná se o první ročník burzy knih.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.