Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

XXVIII. Vánoční trhy v muzeu

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

01. 12. 2017 - 06. 12. 2017

Tradiční Vánoční trhy v ambitu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Opět návštěvníkům nabídneme mnoho řemeslných výrobků, bohaté občerstvení, dílničky pro děti, hudební i pohádková vystoupení.

U prodejců si budete moci zakoupit rukodělné výrobky z textilu, vlny a keramiky, také svíčky, mýdla, autorské obrazy, šperky, dřevěné hračky, knížky, a to i látkové didaktivní a mnoho dalšího. Celý ambit provoní medové dobroty, čaje a koření. Nebudou chybět ani produkty z levandule nebo vánoční ozdoby ze skla a korálků. Oblíbeným zbožím budou opět domácí marmelády a nově i květinové aranže, zvané kokedamy. Letošní vánoční trhy obohatí i mnoho dílniček pro děti, ať už výroba magnetů nebo drobných dekorací.

Na Loretánském dvoře bude jako obvykle připraveno občerstvení. Pochutnat si můžete na grilovaných klobáskách či hermelínu, poctivém guláši a haluškách, ale také na tradičních lokších a domácích kremrolích. Ke kávě chystáme už tradičně pravé moravské frgály nebo  štramberské uši a od pondělí i pražené mandle. Budete-li se chtít zahřát, zastavte se u stánku s medovinou či svařeným vínem.

V úterý 5. prosince pro Vás muzeum uspořádá od 15.00 do 19.00 hodin Mikulášskou nadílku s čerty a andělem. Každé odpoledne je v Biberově hudební síni (v kapli) připraven kulturní program. Děti z místních škol a školek nebo Dětského domova zazpívají koledy a zahrají na rozličné hudební nástroje, některé si letos připravily i pohádku. Tradičně se představí také žáci Základní umělecké školy z České Lípy a v sobotu si budete moct poslechnout vánoční vystoupení pěveckého sboru Českolipský Evergreen.

Všechny srdečně zveme a potěší nás, když budete z letošních trhů spokojeně odcházet s dárky pro své blízké a hlavně s příjemnou adventní náladou.

                        


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.