Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Orli na válečném nebi

Vlastivědné muzeum ve Slaném

10. 02. 2023 - 23. 04. 2023

výstava Orli na válečném nebi, která bude zahájena ve čtvrtek 9. února v 17 hodin ve výstavní síni muzea a představí originální leteckou výstroj amerického armádního letectva z období 2. světové války.

Výstava nabídne nejen nahlédnutí do historie vývoje leteckého vybavení jak pro piloty stíhaček, tak bombardérů, ale ukáže návštěvníkům i výstroj a vybavení pro přežití, záchranné čluny, útěkové mapy, kompasy a mnohé další.

Dočkáte se také ikonických malovaných kožených bund A-2 či vycházkových uniforem, jejichž majitelé zasáhli do bojů na různých válečných frontách, a osobních předmětů letců, spojených například s prvním náletem na Schweinfurt, prvním náletem bombardérů B-29 na barmský Rangún, nebo prvním atomovým bombardováním.

Neopomněli jsme ani leteckou válku nad Protektorátem Čechy a Morava a v rámci tohoto tématu tragický sestřel letounu B-17 poblíž letiště ve Slaném.

Výstava bude zahájena ve čtvrtek 9. února v 17 hodin ve výstavní síni muzea.

Facebook: www.facebook.com/events/6103315619698783

Na výstavě se podílí přední domácí sběratelé a historici – Viktor Plas, Miroslav Seifert, Pavel Čermák nebo Pavel Krejčí z webu Letecká badatelna.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.