Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

100 let československého letectví 1918 – 2018

Národopisné muzeum Plzeňska (Západočeské muzeum v Plzni, p. o.)

20. 04. 2018 - 03. 06. 2018

Výstava, kterou pro Vás připravili připravili členové Leteckého historického klubu gen. Jana R. Irvinga Plzeň, připomíná stoletou tradici československého letectva od roku 1918 do současnosti.

Ve čtvrtek 19. 4. od 16:00 hod. se v našem muzeu vernisáží otevřela nová výstava s názvem "100 let československého letectví...", kterou pro Vás připravili členové Leteckého historického klubu gen. Jana R. Irvinga Plzeň.

Výstava připomíná stoletou tradici československého letectva. Mapuje historii od roku 1918 do současnosti. Kromě osobností zakladatelů letectva, se výstava věnuje také příběhům letců z Plzeňska, bojujícím za 2. světové války v řadách Královského letectva RAF.

Poválečný vývoj je představen na souboru předmětů, jako jsou uniformy, letecké kombinézy, palubní přístroje letadel, vystřelovací sedadlo stíhacího letounu MiG-21, záchranné padáky nebo pilotní průkazy letců. Výstava představuje rovněž vznik Československých aerolinií. Díky výhodné poloze měla naše republika v roce 1937 vlastní letecké spoje do 11 evropských států. Vystaveny jsou originální navigační mapy, uniformy posádek z let 1978 po současnost.

Autoři výstavy: Ladislav Vitík, Václav Toman, Iveta Irvingová

Těšíme se na Vás!


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.