Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Úprava hradu Buben Klubem československých turistů

Národopisné muzeum Plzeňska (Západočeské muzeum v Plzni, p. o.)

15. 03. 2019 - 02. 06. 2019

Komorní výstava ve sklepení Chotěšovského domu, dokumentující rekonstrukční práce, prováděné na přelomu 20. a 30. let 20. století Klubem českých turistů v areálu zříceniny hradu Buben.

Ve čtvrtek 14. 3. jsme v našem sklepení otevřeli novou komorní výstavu s názvem "Úprava hradu Buben Klubem československých turistů na historické fotografii". Fotografická výstava, kterou pro Vás připravil Mgr. Luděk Krčmář, představí výjimečně zachovalý a ikonograficky cenný soubor skleněných negativů, jenž zachycuje původní stav a následné stavební úpravy a konzervaci hradu Buben, které prováděl na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století Klub československých turistů. Autorem snímků byl plzeňský fotograf Klein. Doprovodný text seznámí s rozsahem úprav a poznatky k stavebnímu vývoji hradu, které vyplývají z této fotodokumentace.Fotografická výstava představí výjimečně zachovalý a ikonograficky cenný soubor skleněných negativů, jenž zachycuje původní stav a následné stavební úpravy a konzervaci hradu Buben, které prováděl na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století Klub československých turistů. Autorem snímků byl plzeňský fotograf Klein. Doprovodný text seznámí s rozsahem úprav a poznatky k stavebnímu vývoji hradu, které vyplývají z této fotodokumentace. Výstava bude všem návštěvníkům přístupná zdarma. Těšíme se na Vás!

Vyhledat muzeum


Aktuality

Život je sladký "Cukráři jedou, perníky vezou"

01. 02. 2019 - 31. 08. 2019
Národopisné muzeum Plzeňska (Západočeské muzeum v Plzni, p. o.)

Unikátní výstava, mapující historii cukrářství (nejen) na Plzeňsku očima vyučeného cukráře a nadšeného milovníka tohoto řemesla. Ve dnech 1. února až 18. srpna budete moci v našem muzeu zhlédnout výstavu, věnovanou cukrářství a cukrářskému řemeslu. Jejím autorem je vyučený cukrář a milovník cukrářského řemesla p. Vladimír Milt. Prostřednictvím unikátních předmětů ze soukromé sbírky autora a sbírek Národopisného muzea Plzeňska představí výstava historickou cestu cukrářství z privátních kuchyní šlechtických měšťanských domácností do profesionálních cukrářských dílen. Představeny budou také okrajové fenomény jako perníkářství a zmrzlinářství. Výstava bude doplněna nejrůznějšími cukrářskými výrobky a artefakty, vztahující se k jednotlivým cukrárnám a cukrářským závodům v městě Plzni. Nechte se zlákat a přijďte! Těšíme se na Vás!

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.