Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zaměření

Řazení dle:

Žebříček muzeí

Muzeum milevských maškar

0,0

Český unikát - jediné muzeum v ČR, které se zaměřuje na dějiny zdejší národopisné tradice – masopustních průvodů. Muzeum je vhodné pro všechny věkové kategorie, od malých předškoláků až po seniory. Čeká na Vás unikátní expozice, kinosál, fotokoutek a v poslední místnosti muzea je tvořivá dílnička, kde si děti mohou vyrobit svoji vlastní masku (za příplatek). Jedinečnost milevských maškar spočívá v tom, že jde o městský masopustní průvod; podobná tradice v jiných lokalitách je v naprosté většině pouze záležitostí vesnickou. V roce 2016 byl překonán rekord v počtu 1248 masek a milevské maškary byly zapsány do České knihy rekordů a v současnosti jsou největším masopustním průvodem. Koncem roku 2017 byly milevské maškary zapsány na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Máme připravený speciální program i pro školy, dětské tábory, větší skupiny, seniory.

Přečíst více

Muzeum dávných časů

0,0

Soukromé muzeum ze sbírky. Dobová móda, doplňky a kuriozity, předměty denní potřeby na praní, žehlení a šití z časů o sto let zpět. Expozice zaměřené na počátek minulého století. Jsou zde k vidění starožitné výšivky, krajky a ruční práce. Dále dobová móda a dámské doplňky, které nechyběly žádné dámě, jako jsou kabelky, vějíře, parfémové flakony, šperkovnice, pudřenky a bižuterie. Dozvíte se jak a čím se v této době pralo, žehlilo a šilo. Vše je doplněno starými obrazy, fotografiemi a starožitným nábytkem v útulném historickém prostoru, který na Vás dýchne nostalgií dávných časů.  Otevírací doba Út- Ne 10-17 hod (Prohlídka možná po předchozí objednávce v uvedených časech)  

Přečíst více

Muzeum panenek Plzeň

0,0

Výstavy panenek od různých umělců a galerii. Najdete zde jak starožitné panenky, tak panenky od známých umělců. Výstavy panenek od různých umělců a galerii. Najdete zde jak starožitné panenky, tak panenky od známých umělců.

Přečíst více

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.