Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zaměření

Řazení dle:

Žebříček muzeí

Muzeum panenek Plzeň

0,0

Výstavy panenek od různých umělců a galerii. Najdete zde jak starožitné panenky, tak panenky od známých umělců. Výstavy panenek od různých umělců a galerii. Najdete zde jak starožitné panenky, tak panenky od známých umělců.

Přečíst více

Muzeum paměti XX. století

0,0

Přečíst více

Muzeum hlavního města Prahy (Clam-Gallasův palác)

0,0

Clam-Gallasův palác na Starém Městě pražském patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Jedná se o jedno z vrcholných děl pražské barokní architektury. Muzeum města Prahy zve do barokního paláce na pravidelné komentované prohlídky pro veřejnost. Clam-Gallasův palác je rozlehlý stavební celek, tvořený v základě čtyřkřídlým barokním objektem kolem centrálního čtvercového nádvoří. K němu je připojen vstupní věžovitý rizalit v ose Karlovy ulice, schodištní věž při severovýchodním nároží a východní křídlo při zadních traktech domů, tvořících západní frontu Malého náměstí. Palácová plocha zahrnuje ještě tři menší dvory a nárožní zahradu. Monumentální vnější i vnitřní podoba paláce je dílem výstavby objektu v druhém a třetím decenniu 18. století a dalších úprav na konci 18. a v 19. století.

Přečíst více

Muzeum československých legií

0,0

Válečné muzeum s artefakty po našich legionářích 1. světové války s možností vzdělávacích programů pro školy a veřejnost. Cílem muzea je napomáhat zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským tradicím a posilováním vědomí součinnosti obyvatel k obraně vlasti. Tento cíl je realizován formou výstavní expozice, která je zaměřena na první odboj a ve které je historie vzniku československých legií a našeho státu přiblížena. Kromě výstavní části je důležitou součástí badatelské a digitalizační centrum s knihovou. V této části jsou veřejnosti zpřístupňovány informace o legiích i samotných legionářích a digitalizovány historické dokumenty a trojrozměrné exponáty.   Vzdělávací centrum československých legií nabízí základním a středním školám v Praze interaktivní přednášky o historii vzniku samostatného státu. Tím Československá obec legionářská pomáhá s výukou nejmladší generace a tak přispívá k obnovení národní hrdosti, vlastenectví, demokratických a bojových tradic a k seznámení mladé generace s historickým odkazem národního boje za obnovení České republiky a legionářských tradic.   Otevírací doba: Úterý - Pátek 9:00 - 18:00 Vstup do muzea se nachází za rohem z Ječné ulice. Do muzea je vstupné zdarma.    

Přečíst více

Kunsthalle Praha

0,0

Přečíst více

Story of Prague

0,0

Přečíst více

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.