Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zaměření

Řazení dle:

Žebříček muzeí

Muzeum panenek Plzeň

0,0

Výstavy panenek od různých umělců a galerii. Najdete zde jak starožitné panenky, tak panenky od známých umělců. Výstavy panenek od různých umělců a galerii. Najdete zde jak starožitné panenky, tak panenky od známých umělců.

Přečíst více

Muzeum paměti XX. století

0,0

Přečíst více

Muzeum hlavního města Prahy (Clam-Gallasův palác)

0,0

Clam-Gallasův palác na Starém Městě pražském patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Jedná se o jedno z vrcholných děl pražské barokní architektury. Muzeum města Prahy zve do barokního paláce na pravidelné komentované prohlídky pro veřejnost. Clam-Gallasův palác je rozlehlý stavební celek, tvořený v základě čtyřkřídlým barokním objektem kolem centrálního čtvercového nádvoří. K němu je připojen vstupní věžovitý rizalit v ose Karlovy ulice, schodištní věž při severovýchodním nároží a východní křídlo při zadních traktech domů, tvořících západní frontu Malého náměstí. Palácová plocha zahrnuje ještě tři menší dvory a nárožní zahradu. Monumentální vnější i vnitřní podoba paláce je dílem výstavby objektu v druhém a třetím decenniu 18. století a dalších úprav na konci 18. a v 19. století.

Přečíst více

Muzeum československých legií

0,0

Válečné muzeum s artefakty po našich legionářích 1. světové války s možností vzdělávacích programů pro školy a veřejnost. Cílem muzea je napomáhat zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským tradicím a posilováním vědomí součinnosti obyvatel k obraně vlasti. Tento cíl je realizován formou výstavní expozice, která je zaměřena na první odboj a ve které je historie vzniku československých legií a našeho státu přiblížena. Kromě výstavní části je důležitou součástí badatelské a digitalizační centrum s knihovou. V této části jsou veřejnosti zpřístupňovány informace o legiích i samotných legionářích a digitalizovány historické dokumenty a trojrozměrné exponáty.   Vzdělávací centrum československých legií nabízí základním a středním školám v Praze interaktivní přednášky o historii vzniku samostatného státu. Tím Československá obec legionářská pomáhá s výukou nejmladší generace a tak přispívá k obnovení národní hrdosti, vlastenectví, demokratických a bojových tradic a k seznámení mladé generace s historickým odkazem národního boje za obnovení České republiky a legionářských tradic.   Otevírací doba: Úterý - Pátek 9:00 - 18:00 Vstup do muzea se nachází za rohem z Ječné ulice. Do muzea je vstupné zdarma.    

Přečíst více

Kunsthalle Praha

0,0

Přečíst více

Story of Prague

0,0

Přečíst více

Muzeum Laty Brandis

0,0

Přečíst více

Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady

0,0

Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady (GALK) je multifunkční prostor v Poděbradech zaměřený na prezentaci současného a moderního umění. Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady (GALK) je multifunkční prostor v Poděbradech zaměřený na prezentaci současného a moderního umění. Výstavní síň se nachází v samotném srdci lázeňské promenády vedle secesní Kavárny Viola a moderního Hotelu Chariclea Poděbrady. Galerie sídlí v prostorách Kolonády přátelství a umění postavené v 80. letech 20. století.       Program galerie navazuje na bohatou tradici lázeňských výstav, které se konaly v různých lázeňských objektech již od založení lázní roku 1908. Na počest poděbradského rodáka, jenž v polabském městečku žil, studoval a uspořádal zde několik autorských výstav, nese výstavní síň jméno Ludvíka Kuby.

Přečíst více

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.