Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny, Valtice

Ohodnoťte muzeum

Národní zemědělské muzeum

Vinařské muzeum najdete ve Valticích přímo na náměstí. Nabízíme expozice věnované historii zpracování vína, zahradnictví a krajině lednicko-valticka, jíž se zabýváme především z hlediska ochrany přírody.


4,1
Celkový dojem z muzea

Budova, původně součást komplexu budov sloužících zámecké hospodářské správě lichtenštejnských statků z II. poloviny 17. století, byla koncem 19. století přestavena do současné podoby.  Národní zemědělské muzeum získalo objekt v roce 1985. V minulých letech jsme stavebně a především esteticky upravili náš muzejní dvůr a vybudovali z něj dokonalou oázu klidu. Užít si jí můžete zvlášť v létě, kdy je zaplněna balkonovými květinami a letničkami - naší jedinečnou letní výstavou. Kromě toho máme přímo na dvoře bosou stezku, a tak může být váš pobyt u nás příjmený nejen pro duši, ale i pro tělo. 

 

KRAJINA LEDNICKO-VALTICKÉHO AREÁLU

Expozice nabízí pohled do okolí Valtic, součásti Lednicko-valtického areálu, zapsaného v roce 1996 na Seznam světového dědictví UNESCO. Předmětem zájmu tu však nejsou místní architektonické památky, ale příroda, její jednotlivé biotopy a především živočichové zde žijící. Návštěvníci se na výstavě seznámí s běžnými i vzácnými druhy ryb žijícími v lednických rybnících i tůních lužního lesa nebo mohou obdivovat zástupce ptačí říše, jejichž druhovou pestrostí je příroda Lednicko-valtického areálu vyhlášená.

Malé i velké návštěvníky jistě zaujmou velkoobjemová akvária s našimi nejvýznamnějšími sladkovodními rybami, mohou si pohrát na louce, vylézt na posed nebo načesat švestky česáčkem přímo ze stromu.

 

-------------------
 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tématikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. NZM má kromě budovy v Praze 7 na Letné také další 4 pobočky (Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice).  Jednotlivé pobočky Národního zemědělského muzea jsou zaměřeny tak, aby svou vědecko-výzkumnou, akviziční a prezentační činností komplexně pokrývaly zemědělství a jeho příslušné obory v celé šíři. Kontakt: NZM, Kostelní 44, Praha 7, www.nzm.cz.

 

Zaměření: historické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny, Valtice
nám. Svobody 8
691 42 Valtice
GPS: 48.741097750535, 16.756709535582

Telefon:

+420519352144

Oficiální stránky muzea:

http://www.nzm.cz/valtice/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,5
Lidé v muzeu
4,0
Služby návštěvníkům
3,8
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (4)
4,1
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.