Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum zemědělské techniky Čáslav

Ohodnoťte muzeum

Národní zemědělské muzeum

Nabízíme jedinečnou přehlídku zemědělských strojů, mlátiček, pluhů, kombajnů i traktorů. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší sbírky v Evropě.


3,3
Celkový dojem z muzea

V rozsáhlých objektech bývalého vojenského autoparku se nacházejí depozitáře a expozice zaměřené především na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. U nás můžete vypustit děti na odrážedlech nebo koloběžkách, a nebo ještě líp - půjčit si naši šlapací káru a nechat je drandit mezi budovami. Depozitáře jsou přístupné veřejnosti a umožní vám prohlédnout si naše stroje pěkně zblízka, obejít je dokola, vyfotit detaily... 

 

V nové moderní hale pro vás máme připravenou expozici Dřinu strojům? Dřinu strojům!
Ukážeme vám vývoj zemědělské techniky v kontextu s významnými českými i světovými událostmi.  Věci se totiž nedějí osamoceně! Rozvoj techniky a technologií vždy souvisí s rozvojem celé společnosti. Víte, jak zemědělství ovlivnil vývoj a možnosti využívání energie v oblasti pohonu strojů? Přeci se nemyslíte, že zemědělství je konzervativní obor, kam novinky přicházely o krok později? Dobrý hospodář vždy myslí na zítra! Na budoucnost.  Kromě samotných dějin českého zemědělského strojnictví vám představíme i dějiny podnikání ve strojnictví zemědělském, které v každém časovém období reprezentují česká jména a významné české firmy.

Od jara do podzimu 2016 máme navíc pro všechny děti výstavu autíček - angličáků!  Klukovský sen - holčičkám vstup povolen! 

 

 

-------------------
 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tématikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. NZM má kromě budovy v Praze 7 na Letné také další 4 pobočky (Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice).  Jednotlivé pobočky Národního zemědělského muzea jsou zaměřeny tak, aby svou vědecko-výzkumnou, akviziční a prezentační činností komplexně pokrývaly zemědělství a jeho příslušné obory v celé šíři. Kontakt: NZM, Kostelní 44, Praha 7, www.nzm.cz.

 

Zaměření: technické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum zemědělské techniky Čáslav
Jeníkovská 1762
286 01 Čáslav
GPS: 49.899495974069, 15.409717539673

Telefon:

+420327311146; +420604236611

Oficiální stránky muzea:

http://www.nzm.cz/caslav/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
3,0
Lidé v muzeu
4,0
Služby návštěvníkům
3,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
3,3
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.