Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Historie svateb na Kačině

Muzeum českého venkova, zámek Kačina (Národní zemědělské muzeum)

01. 05. 2016 - 31. 10. 2016

Na Kačině se lidé z blízka i z daleka berou už roku 1952. Pro letošní sezonu jsme připravili unikátní výstavu Historie svateb na Kačině aneb jak jsme se vdávaly a ženili na zámku.

Za účelem získání materiálů potřebných k obohacení výstavy jsme oslovili i obyvatele okolních obcí, a tak je výstava vskutku unikátní – figuríny jsou oblečené do svatebních šatů z padesátých až devadesátých let, výstavní panely doplňují dobové fotografie z obřadů, svatební oznámení, svatební doplňky a také svatební dary, nejtypičtější a nejčastější. K nahlédnutí jsou i kroniky zapůjčené Obecním úřadem ve Svatém Mikuláši.
Výstava představuje historii i současnost svateb včetně jejich příprav, zvyků a obyčejů, z nichž mnohé přetrvaly nebo byly oživeny i v současnosti. Unikátní jsou fotografie jedné z rodin z blízkého okolí, v níž je svatební obřad na zámku Kačina tradicí a manželství právě zde uzavřely již čtyři generace. Kurátoři nezapomněli ani na významná svatební výročí, trendy v odívání a zdobení a samozřejmě ani jídelníček pro svatební hostinu.
 
Více informací najdete na http://nzm.cz/nzm-kacina/historie-svateb/

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.