Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Advent v muzeu ve Valticích

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny, Valtice (Národní zemědělské muzeum)

27. 11. 2016

Kouzlo vánočních tradic, zvyků a pověr – tak zní název vánoční výstavy, kterou přivítáme letošní Vánoce ve Valtické pobočce Národního zemědělského muzea.

Výstava bude otevřena v den první adventní neděle, kdy se na náměstí Valtic slavnostně rozzáří světla vánočního stromu, zazní první koledy a zavoní punč a svařené víno. 
 
Návštěvníci muzea si připomenou zapomenuté zvyky a tradice, bez kterých si naši předkové Vánoce nedovedli představit. Některé si budou moci i vyzkoušet. Kromě tvorby místních lidových umělců, jako je například betlém z kukuřičného šustí paní Ziny Juřicové z Valtic nebo vyřezávaný betlém pana Karla Vaška z Charvátské Nové Vsi, bude vystaveno množství vánočních dekorací z netradičních materiálů – z korku, knoflíků, plsti či novinového papíru. Součástí výstavy bude vánoční dílna, kde si nejen děti mohou vyrobit milou vánoční ozdobu. 
 
Výstava bude otevřena 27. listopadu od 9.00 do 18.00 a v následujících dnech (28. listopadu – 20. prosince) na ni naváže stejnojmenný lektorský program pro děti základních a mateřských škol, plný her, soutěží i zajímavého povídání. Děti se také mohou těšit na vyrábění ozdůbek na stromeček i malou vánoční odměnu. Program bude probíhat po předchozím objednání. 

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.