Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Seznam muzeí

Diecézní muzeum

3,7

Přečíst více

Dobrovická muzea, o.p.s. (Muzeum cukrovarnictví, l…

4,9

Unikátní Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice v prostorách historického objektu z 16. století. Dobrovická muzea, Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice, se nachází v prostorách bývalého hospodářského dvora z 16. století postaveném Jindřichem z Valdštej. Dobrovická muzea, která jsou otevřena celoročně od pondělí do neděle od 9 h do 12 h a od 13 h do 17 h,  nabízí ke zhlédnutí 3 prohlídkové okruhy: Historie a současnost cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství Technika a technologie Muzeum města Expozice cukrovarnictví se věnují výrobě cukru na českém území od jejích prvopočátků na konci 18. století. Expozice lihovarnictví přibližují historii výroby lihu. Expozice řepařství mapují historický vývoj pěstování a šlechtění, původní i moderní technologie sklízení cukrové řepy. Výrazný prostor je věnován i třtinovému cukru. Expozice města Dobrovice představuje historii regionu od pravěku po současnost.   Prohlídkové okruhy   I.   II.  I. + II.  III.   I.- III.  Základní (dospělý)  120 Kč  70 Kč   150 Kč  70 Kč   200 Kč  Zvýhodněné (dítě, student, důchodce, skupina)*  80 Kč 40 Kč    100 Kč  40 Kč   120 Kč  Rodinné (2 dospělí + max. 3 děti)**  300 Kč 150 Kč   380 Kč 150 Kč   480 Kč   Po předchozím objednání nabízíme také sezónní prohlídkové okruhy do největšího a nejstaršího cukrovaru v České republice v době řepné kampaně (říjen  - prosinec/leden) a do moderního průmyslového lihovaru v době lihovarnické kampaně (únor  - srpen). Exkurze do nejstaršího činného cukrovaru ve střední a východní Evropě Během řepné kampaně lze návštěvu Dobrovických muzeí spojit s prohlídkou průmyslového závodu cukrovaru Tereos TTD, a.s. včetně vnitřních prostor. Návštěvník se podrobně seznámí se zpracováním cukrové řepy a postupem při výrobě cukru. Součástí exkurze je i ochutnávka cukru typu A a B, černého sirobu a řízků. Exkurze do průmyslového lihovaru v Dobrovici   V době lihovarské kampaně  je možné navštívit průmyslový lihovar Tereos TTD, a.s. v Dobrovici a blíže se tak seznámit s výrobou lihu. Prohlídka obsahuje i část venkovních prostor cukrovaru a II. muzejní okruh Technika a technologie v budově  M4 a M5.  Doba trvání prohlídek je cca 90 minut. Na exkurze je nutné předem se objednat, a to tefonicky na čísle 326 374 211 nebo e-mailem na muzeum@tereos.com vstupné:  základní: 120 Kč / os.,  zvýhodněné*:  80 Kč / os. pro školní skupiny 50 Kč / os. (*skupiny nad 15 osob, dítě, student, důchodce od 65 let)                                            Muzeum nabízí také výukové programy pro školy či prostory pro semináře, konference, svatby a slavnostní obřady. Více infformací na www.dobrovickamuzea.cz.

Přečíst více

DOX - Centrum současného umění

4,8

Centrum současného umění DOX v Praze je instituce, která představuje a prosazuje současné umění. Snaží se prezentovat české umění v mezinárodním kontextu, rozvíjet výměnu a přesahy mezi různými uměleckými obory. Od malířství a sochařství k fotografii, designu, architektuře, filmu, videu či novým médiím.

Přečíst více

Dům Českého Švýcarska

3,0

Přečíst více

Dům Gustava Mahlera

0,0

Přečíst více

Dům historie Přešticka

5,0

Městské muzeum se stálou expozicí obchodu a řemesel z konce 19. stol. a první poloviny 20. století z Přešticka. Městské muzeum v Přešticích vzniklo v roce 2000. Sbírky tvoří památky na živnosti a řemesla v Přešticích od poloviny 19. století. Z převážné většiny vznikly z darů občanů Přešticka.

Přečíst více

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.