Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Seznam muzeí

Karlovské muzeum

3,0

Přečíst více

Keltoi (Isarno Letovice)

0,0

Přečíst více

Keltoi (Archeopark Prášily)

0,0

Přečíst více

Keltský skanzen Jivjany

0,0

Přečíst více

Keplerovo muzeum

0,0

Přečíst více

Klášterní muzeum

0,0

Přečíst více

Klub Galerie V Kapli

0,0

Přečíst více

Klub vojenské historie Opava

5,0

Přečíst více

Knihovna & Šenovské muzeum

0,0

Přečíst více

Knihovna Václava Havla

0,0

Knihovna Václava Havla je místem dokumentace a výzkumu moderní české historie s důrazem na šíření myšlenek a díla Václava Havla. V prostorách KnVH v Ostrovní ulici se nachází stálá expozice Václav Havel v kostce. Zde Knihovna Václava Havla též pořádá nejrůznější semináře, autorská čtení, výstavy, koncerty a divadelní představení. Twitter / Flickr / YouTube  

Přečíst více

Kovárna a loutkařské muzeum v Záluží

0,0

Po zdlouhavé rekonstrukci byla do původního stavu navrácena blatská kovárna s přilehlým domem, který nabízí unikátní černou kuchyni a světnici vybavenou dobovým nábytkem s expozicí.

Přečíst více

Krkonošská muzea Správy Krkonošského národního par…

4,7

Soubor čtyř štítových domů patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby. Dřevěných domů s podloubím tu původně stálo pět. Při opravě domu č.222 byla objevena deska z borového dřeva s letopočtem 1623. Tři z nich byly rekonstruovány v letech 1976–1980, replika čtvrtého domu s hrázděným štítem vznikla v letech 2009–2010 v rámci projektu Via fabrilis – cesta řemeslných tradic.

Přečíst více

Krkonošská muzea Správy Krkonošského národního par…

0,0

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí bylo založeno r. 1883 jako Riesengebirgsmuseum. Od r. 1966 je zřizováno Správou KRNAP, sídlí v budově bývalého augustiniánského kláštera a pečuje o sbírkové předměty z různých oborů společenských a přírodních věd.

Přečíst více

Krokodýlí ZOO Protivín

4,8

Přečíst více

Křižíkovo muzeum

5,0

Přečíst více

Kultura města Mladá Boleslav a. s. (Městský palác…

2,3

Pozdně gotický Městský palác Templ reprezentuje vzácnou ukázku architektury městského šlechtického sídla. Byl postaven mezi lety 1488 – 1502 Janem Císařem z Hliníka, tehdejším správcem boleslavského panství. První patro budovy jako galerie, v přízemí a suterénu je od roku 2000 umístěna stálá muzejní multimediální expozice historie a archeologie Mladé Boleslavi a okolí. V současné době je expozice vybavena interaktivními počítačovými programy, využívající moderní informační terminály, dotykové obrazovky, dataprojektory či speciální plazmovou obrazovku pro podlahovou projekci. To vše umožňuje seznámit návštěvníky nejen významnými historickými památkami Mladé Boleslavi a okolí, ale i množstvím dalších zajímavostí a nových objevů. Součástí expozice je parkán, který je pojat jako interaktivní hřiště nejen pro děti. Návštěvníci si zde mohou zahrát na archeology, na pravěké lovce nebo navštívit slovanskou polozemnici z 10. století s funkční pecí či tkalcovským stavem. Prostory stálé expozice a parkánu jsou využívány pro výukové programy z experimentální archeologie „Putování za poznáním“.  Programy nabízejí školkám i školám nové zážitky a zpestření výuky. Děti si například vyzkoušejí semílání zrna na mouku na kamenné zrnotěrce či na keltském rotačním mlýnu, pražení obilných placek, vrtání kamene, rozdělávání ohně, spřádání nití, tkaní na tkalcovských stavech, výrobu slovanských záušnic, ale také vážení na středověkých váhách, psaní husím brkem, pečetění listin, malování iniciály a mnoho dalšího.  

Přečíst více

Kulturní centrum Bílovec, p. o. (muzeum a TIC)

4,4

Dům nechal postavit ve 2. polovině 18. století Václav K. Sedlnitzký jako sídlo vrchnostenské správy bíloveckého panství. Od roku 1925 začala budova bývalého úřednického domu sloužit jako muzeum. V roce 2012/2013 prošla celá budova rekonstrukcí. Budova bývalého úřednického domu původně tvořila se zámkem jeden areál. Dům nechal postavit ve 2. polovině 18. století baron Václav K. Sedlnitzký z Choltic jako sídlo vrchnostenské správy bíloveckého panství s byty pro vrchního úředníka (hejtmana panství) a písaře. Od roku 1925 začala budova bývalého úřednického domu sloužit jako muzeum. Slavnostní otevření se konalo v neděli 30. května 1925. V roce 2012/2013 prošla celá historická budova, která je od roku 1958 na seznamu kulturních památek, náročnou rekonstrukcí.  V budově muzea se nachází expozice s zaměřením na historii Bílovce a firmy Massag. V podkrovním sále jsou pořádány různé výstavy, koncerty, tvůrčí dílny apod. Do konce června máte jedinečnou možnost shlédnout výstavu Postava ve výtvarném umění – výtvarná díla předních světových i českých autorů (Picasso, Mucha, Čapek, Toyen, Zrzavý a další). Od 1. 7. do 31. 8. budou v podkroví muzea prezentována výtvarná díla bíloveckého rodáka, učitele a kronikáře Emila Přikryla. Během prázdnin je pro naše nejmenší návštěvníky připraveno kouzelné sklepení se skřítky Picmochy, které vytvořila výtvarnice Ivana Vajdová ze Slatiny.   Najdete nás na webu www.kulturnicentrumbilovec.cz a také na facebooku www.facebook.com/kulturnicentrumBilovec, tel.: 556 412 266, email: centrum@bilovec.cz. Otevírací doba: Po-pá 8.30-12.00, 13.00-17.00, so-ne 9.00-12.00,13.00-17.00 (mimo sezónu neděle jen 13.00-17.00)

Přečíst více

Kulturní centrum Letohrad (Městské muzeum)

0,0

Městské muzeum nabízí expozice k historii města, sirkařství a originálním Napoleonovým saním. Každoročně realizuje množství krátkodobých výstav a spravuje expozice na zámku, strašidelnou jeskyni a Muzeum a světničku Járy Cimrmana.

Přečíst více

Kunsthalle Praha

0,0

Přečíst více

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.